Vojtěch Polák

Vojtěch Polák

V minulé sezóně Miguel Cabrera pokořil hranici 500 homerunů. V té letošní se zase jedenácti násobný all-star hráč dostal do klubu 3000 v první směně zápasu proti Rockies. Po gratulacích od protihráčů i svého týmu si vzpomínku ještě vylepšil doběhem na domácí metu. Jako teprve třetí hráč historie to zvládl s kariérním pálkařským průměrem .300. A upevňuje si tak své místo v baseballové síni slávy.
Od přestupu z Philadelphie se nic nezměnilo. Promaroděná sezóna, malá naděje v play-off a zase nic. Simmons informoval tým, že se den před zápasem probudil s bolestí zad a nemůže nastoupit. Ani po vynuceném přestupu do Brooklynu se jeho morálka nezlepšila a v letošním ročníku NBA neodehrál ani minutu. Zatímco trenér Steve Nash stojí na hráčově straně, řada bývalých hráčů Simmonsův přístup zkritizovala.
Současný trenér Manchesteru United Ralf Rangnick se po sezóně s lavičkou Manchesteru rozloučí. Vedení došla trpělivost s výkony a směrem, kterým se tým ubírá. Proto se pouští do obrovské přestavby, kdy by loď mělo krom trenéra opustit až 12 hráčů. Vedení klubu se ve čtvrtek 21. dubna dohodlo na spolupráci s nizozemským koučem Erikem Ten Hagem, který by měl dostat zhruba 6 miliard korun na přestupy. Nejvíce se United zajímá o střelce z Tottenhamu Harryho Kanea.
Nejlepším hráčem sezóny NBA 2021/2022 je Marcus Smart hájící barvy Bostonu. Stal se tak teprve šestým rozehrávačem s tímto oceněním. A přerušil nadvládu podkošových hráčů. Poslední rozehrávač, který ocenění získal byl Gary Payton v minulém tisíciletí. Vedle klubové legendy Kevina Garnetta je také druhým Celticem s touto cenou. Právě Smart se před měsícem vyjadřoval, že by se měl více zohlednit přínos rozehrávačů v obraně.
Satoranský po přestupech ve Washingtonu ožil. Znovu navázal spolupráci s bývalým spoluhráčem ze Španělska Kristapsem Porzingisem a podává stabilní výkony. Proti Orlandu Magic vyzdvihl svůj výkon na úplně novou úroveň a zaznamenal historický double-double. Svými výkony si hlasitě říká o další smlouvu v zámoří a ukazuje, že zpět do Evropy se mu ještě nechce.
Legenda amerického fotbalu Tom Brady bude pokračovat i ve své 23. sezóně. Ve sportovním důchodu vydržel necelých šest týdnů a už je zpět. Na svém Twitteru uvedl, že si uvědomil, jak moc mu fotbal, tým a spoluhráči chybí. Brady je tak po loňském neúspěchu připravený bojovat o svůj osmý SuperBowl. Finální motivací mohl být fenomenální výkon Cristiana Ronalda, na který se přijel podívat až do Manchesteru.
„Ani vyvinout lék proti covidu by mu nepomohlo,“ je reakce bývalého norského reprezentanta Fjørtofta na výsledky ankety Zlatý míč 2021. Lewandowski totiž odchází pouze s oceněním nejlepšího útočníka a Zlatý míč si po sedmé odnáší Messi, který poslal Lewymu jasný vzkaz. „Doufám, že ti dají Zlatý míč 2020," znělo z úst Argentince na adresu polského útočníka. Ronaldo sice na galavečeru chyběl, ale na svém Instagramu stihnul nařknou pořadatele Ferrého ze lži o své údajné karanténě.
Sezóna už je v plném proudu a Kyrie Irving stále nezasáhl ani do jediného zápasu svého týmu. Důvodem je, že hvězda Brooklynu Nets stále odmítá vakcínu proti Covidu-19 a město New York, ve kterém Nets sídlí, zakazuje vstup na vnitřní akce bez dokončené vakcinace.