út., 5. duben 2022 11:43

Legendární Tom Brady nekončí! Svůj fotbalový důchod si rozmyslel a bude dál hájit barvy Buccaneers

Tom Brady při svém „posledním” touchdownu v dresu Buccaneers Tom Brady při svém „posledním” touchdownu v dresu Buccaneers Zdroj: cbssports.com
Legenda amerického fotbalu Tom Brady bude pokračovat i ve své 23. sezóně. Ve sportovním důchodu vydržel necelých šest týdnů a už je zpět. Na svém Twitteru uvedl, že si uvědomil, jak moc mu fotbal, tým a spoluhráči chybí. Brady je tak po loňském neúspěchu připravený bojovat o svůj osmý SuperBowl. Finální motivací mohl být fenomenální výkon Cristiana Ronalda, na který se přijel podívat až do Manchesteru.

Chvíli po vyřazení jeho týmu z play-off oznámil legendární quarterback Tom Brady konec kariéry. Fotbalový svět to zasáhlo, ale ne až tak šokovalo. Brady už má na konec kariéry své roky i přes to, že na hřišti to v žádném případě nejde poznat. Ve svých 44 letech má za sebou v NFL úctyhodných 22 sezón. A ne jen tak ledajakých, stihl získat sedm titulu v SuperBowlu, třikrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže a pětkrát neužitečnějším hráčem SuperBowlu. Šest titulů získal s klubem New England Patriots, ve kterém působil 20 sezón od svých začátku v lize a jeden se svým pozdějším týmem Tampa Bay Buccaneers. Drží tím rekord za nejvíce získaných trofejí Vince Lombardiho.

Ještě více svět však šokovala zpráva, kterou zveřejnil sám Brady. „Za poslední dva měsíce jsem si uvědomil, že moje místo je na hřišti, a ne v hledišti. Ten čas jednou nastane, ale ne teď. Miluju svoje spoluhráče i fanoušky, kvůli nim to dělám. Vracím se, abych za Tampu odehrál svou 23. sezónu,” napsal v pondělí 14. března na svůj Twitter. Brady tak nevydržel v důchodu ani celých 6 týdnů a už je zpět v tréninkovém procesu. Zároveň to bude jeho poslední sezóna ve smlouvě s Tampou, takže příští rok opět vyvstanou otazníky ohledně jeho konce, i když o angažmá se rozhodně tento polobůh bát nemusí.

Dost pravděpodobně ho k tomuto kroku přiměl i výkon dalšího sportovního fenoména Cristiana Ronalda, který v Manchesteru viděl na vlastní oči. Tom Brady se přijel podívat na naši evropskou podobu fotbalu. Ten nejlepší si logicky vybral toho nejlepšího, a proto zamířil do Anglie na derby Spurs proti United, které svým hattrickem ovládl Cristiano Ronaldo. Ten také ve velmi úctyhodném věku 37 let na hřišti stále dominuje. Těmito třemi góly se stal historicky nejlepším střelcem žebříčku FIFA, kde na první příčce vystřídal legendárního Slávistu Pepi Bicana. Tomu všemu z hlediště Brady tleskal a po zápase si šel s Cristianem popovídat. Kdo ví, o čem mluvili, ale určitě dopomohl tomu, že si Brady svůj konec ještě rozmyslel a my se tak můžeme znovu těšit na jeho neskutečné výkony.

Zobrazeno 243 krát
Naposledy upraveno: ne., 10. duben 2022 21:17
Pro psaní komentářů se přihlaste