po., 14. listopad 2016 11:10

Mucha rozzpívala S-klub

Mucha v S-klubu Olomouc Mucha v S-klubu Olomouc Zdroj: Dominika Gerychová
Olomouc – Femipunková brněnská kapela Mucha zavítala v úterý 8. listopadu do S-klubu Olomouc. Učinila tak první zastávku jejího turné, kde měli lidé možnost prvně slyšet část z nového alba Nána. Koncert měl být jeho křtem, ale vzhledem k neočekávaně podprůměrnému počtu návštěvníků k němu nedošlo.

„Minule vás tady bylo víc,“ dala najevo své zklamání zpěvačka hned po příchodu na podium. Po několika odehraných písních se jí však vrátil úsměv na tvář, když zjistila, že fanoušci zpívají i méně známé skladby. Možná právě díky komorní atmosféře si všichni naplno užili úterní večer s absencí nenávistných projevů a společně si notovali silně ateistický singl Ježíš. Právě ten patří mezi jeden z nejkritizovanějších.

Šestadvacetiletá zpěvačka a kytaristka se často setkává s nesouhlasnými, nejčastěji anonymními internetovými názory. Odpůrcům její tvorby vadí provokativní chování. Ve většině textů oslavuje mužskou neschopnost, a většina ji označuje za feministku. Důvodem, proč se zaměřila na tohle pohlaví, bylo nelehké období v dospívajícím věku. Měsíc před osmnáctými narozeninami se jí narodila Johanka, jejímž otcem byl chlapec léčící se ze závislosti na pervitinu. Postupem času se její situace zlepšila, a nyní toho Nikola Muchová využívá spíše k jejímu zviditelnění, a živoucím důkazem, že k mužům nemá až takový odpor, jsou její dvě dcery, zbytek členů hudební skupiny a letošní svatba.

V průběhu večera zazněly kromě nejnovější Nány i starší kousky z alb Slovácká epopej (2013) a Josefene (2014). Svou chvíli slávy zažila i neznámá slečna, když ji Mucha vybrala z davu a zapojila ji do kapely jako kytaristku. Zpočátku byly v dívčině obličeji znát rozpaky, vzhledem k tomu, že takový hudební nástroj držela v ruce evidentně poprvé. Hned vzápětí ale pochopila, že jde o vtip, jelikož kytara nebyla zapojená do elektriky a po zbytek času si pozornost okolí užívala s úsměvem na tváři a předstíraným plným nasazením. Na závěr si rozprouděné obecenstvo vytleskalo tři přídavky. Když na jeden z nich přijela Nikola na kole, utvrdila každého ve své bláznivé povaze a nespoutanosti.

Zobrazeno 2189 krát
Naposledy upraveno: po., 14. listopad 2016 18:22
Pro psaní komentářů se přihlaste