út., 26. duben 2022 22:01

Nejdůležitější je zašlapat krtince. Aneb jak se Větrný Jeníkov připravuje na jarní část 3. fotbalové třídy

Náčiní, bez kterého by se Větrný Jeníkov jen těžko obešel Náčiní, bez kterého by se Větrný Jeníkov jen těžko obešel Zdroj: Tomáš Kolátor
Zatímco velkokluby takové problémy řešit nemusí, Větrný Jeníkov se s nimi potýká každé jaro. Úpravu hřiště, úklid kabin, naskladnění bufetu a spoustu dalších činností si musí obstarat sami hráči. Před prvním domácím utkání proto předseda klubu Jiří Skořepa svolal fotbalovou brigádu, jejíž úkolem je všechny tyto nedostatky odstranit.

Po zimě bývá hřiště Větrného Jeníkova ve špatném stavu. Najde se zde vše od výmolů, krtinců a polámaných větví až po rachejtle a nedopalky od cigaret. „Hřiště je v hrozném stavu, protože sem nikdo přes zimu nechodí. Je potřeba to dát zase do pořádku,“ komentoval stav trávníku, který jen zdaleka připomíná hrací plochu, předseda týmu Jiří Skořepa.

Aby se na pažitu dalo zase hrát, musel předseda svolat fotbalovou brigádu. Zpravidla ji tvoří sami hráči, kteří za odměnu dostanou něco malého na zub a možná místo v základní sestavě. Jeníkovští se na hřišti tentokráte sešli v 7 lidech a jasně si rozdělili své role.

krtince na hřišti

Hráči zarovnávající terén 

Tři z nich se vrhli hned na nerovné hřiště. S vozíkem naplněným až po okraj hlínou se pustili hlava nehlava k zarovnávání terénu. „Tak především je nejdůležitější zašlapat krtince a zasypat výmoly, aby si hráči nezlomili nohu,“ dodal ke svému počínání záložník Libor. Již před týdnem hrací plochu přejel válec, který za normálních okolností urovnává pouze asfalt na silnici. „Hodně nám to pomohlo, ale co bychom dali za kus trávníku z Camp Nou“, pravil s úsměvem útočník Michal.

Mezitím, co se hřiště zkrášlovalo, další dva dobrovolníci vytírali podlahy v kabinách a vyklízeli nepotřebné harampádí, které se zde po čas zimního období nahromadilo. „Do šaten vždy po konci utkání dáváme sítě z branek. Ty se ale musí pověsit na věšáky, jinak by nám je sežraly myši. Už se nám to jednou stalo,“ mluvil o všedních problémech týmu s hadrem v ruce mladý středopolař Tomáš.

fotbalová kabina

Kabina Jeníkova po úklidu

Poslední dva brigádníci se pustili do naskladňování bufetu, ve kterém nechyběli ani sladkosti pro nejmenší hráče. „Limonády, pendreky, klobásy. Všechno tady máme. Když je hezky a očekáváme hodně lidí, máme i čepované pivo,“ snažil se nalákat fanoušky jeden z hráčů.

Ke konci dne ještě brigádníci potřebovali opravit zábrany, které zachycují míče kopnuté mimo bránu. To už ale aprílové počasí brnkalo na nervy všem dobrovolníkům, a tak se za dubnové sněhové vánice rozhodli práce nechat a zajít na zasloužené pivo do místní restaurace.

aprílové počací během brigády

Aprílové počasí během brígády

Zobrazeno 146 krát
Naposledy upraveno: čt., 28. duben 2022 20:10
Pro psaní komentářů se přihlaste