út., 9. duben 2019 19:18

POZVÁNKA: Mýty ovládnou 54. ročník mezinárodního festivalu Academia Film Olomouc

Pravda? nebo spíš MÝTUS? Pravda? nebo spíš MÝTUS? Zdroj: afo.cz
Olomouc - Opět po roce se filmoví fanoušci mohou těšit na mezinárodní festival populárně vědeckých filmů, který se bude konat v Olomouci, a to 23. až 28. dubna. A proto, že všude kolem se objevují mýty, rozhodla se Academia Film Olomouc (AFO) pro letošní rok spojit společenské a přírodní vědy, aby tyto mýty odhalily.

Mýtus je tedy hlavním tématem 54. ročníku festivalu, nicméně návštěvníky čeká dalších pět sekcí. Mezi tyto sekce patří Propaganda nebo také téma Měsíc. Zde se diváci dozví různé mýty, které jsou opřádány kolem první cesty na Měsíc. Také se ale společně s Hvězdárnou Brno vydají prozkoumat cestu, která vedla k úspěšnému přistání na Měsíci. Dalším tématem budou Zapomenuté dějiny, Původ umění a Bojovnice. Poslední zmiňované bude zaměřeno na ženy, které se v minulosti odmítly smířit s titulem hospodyň v domácnosti a staly se válečnicemi. Bojovaly, loupily, ochraňovaly anebo napomáhaly expanzi svých říší.

AFO nezapomnělo ani na ty nejmenší. Bude tu program zvaný AFO Junior, jenž bude zaměřený přímo na děti, které tu najdou různé workshopy nebo 3D projekce filmů z britské BBC. AFO Junior bude probíhat v Divadle na cucky, na Konviktu, v Pevnosti poznání a také v Kinu Metropol.

Na své si přijdou i hudební nadšenci

Každý návštěvník festivalu si musí udělat akreditaci, která je zdarma. Díky akreditaci pak lze navštívit jakýkoliv film nebo přednášku. Akreditaci si mohou zájemci vytvořit na stránce www.afo.cz/akreditace/ a následně vyzvednout na Konviktu.

K akreditaci je možné si dokoupit MULTI PASS, jehož vlastníci budou mít přednostní vstup na jakoukoliv přednášku a film, je tu zahrnut i celodenní vstup na hudební program a také obsahuje vstup na přednášku Richarda Dawkinse. Speciálně si pak každý, kdo by chtěl a měl pouze akreditaci zdarma, může zakoupit jednorázovou vstupenku právě na přednášku Richarda Dawkinse.

Ani milovníky hudby AFO nezklame. K zakoupení je už nyní také MUSIC PASS, který návštěvníkům umožní celodenní vstup na hudební program.

Celý program, a ještě více se nachází na stránce www.afo.cz.

Zobrazeno 1086 krát
Naposledy upraveno: út., 9. duben 2019 22:53

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste