pá., 10. duben 2020 23:04

Přehled: Zahraniční filmy, které změnily datum své premiéry kvůli koronaviru

Jedním z filmů, na jehož premiéru si budeme muset ještě počkat je i Black Widow od studia Marvel Jedním z filmů, na jehož premiéru si budeme muset ještě počkat je i Black Widow od studia Marvel Zdroj: facebook.com/blackwidow/
Jelikož se s aktuální situací zavřela většina světových kin, bylo mnoho tvůrců nuceno odložit premiéry svých filmů. Zde je přehled zahraničních filmů, na které si kvůli koronaviru budeme muset ještě chvíli počkat.

Letošní jaro mělo být nabito novými snímky či pokračováními úspěšných sérií. Kvůli pandemii se však většina kin po celém světě zavřela. Takže se mnohá studia a tvůrci, kteří již tak mají obrovské finanční ztráty, rozhodli přeložit data premiér filmů, které byly chystané na letošní jaro a léto.

Mulan
Dalším remakem klasického animovaného filmu studia Disney bude Mulan. Snímek vyprávějící klasickou čínskou legendu a bojovnici Hua Mulan měl mít premiéru již 27. března. Nicméně ještě před změnou data premiéry vidělo film již několik kritiků a diváků v předpremiérách a získal si kladné ohlasy. Nové datum premiéry bylo stanoveno na 24. července.

No Time to Die
Nová bondovka No Time to Die byla jedním z prvních filmů, u kterých byl oznámen posun data premiéry z důvodu koronaviru. Film, kde se naposledy v roli Jamese Bonda představí Daniel Craig, měl do kin přijít v dubnu. Nové datum návratu legendárního britského agenta, bude 25. listopadu letošního roku. 

Black Widow
Film Black Widow měl být prvním snímkem z tzv. Čtvré fáze Marvel cinematic universe. Po tom, co se filmem Spider-Man: Far From Home uzavřela třetí fáze, a i celá Infinity sága čítající 23 celovečerních snímků, měla být právě Black Widow vstupem do nové éry studia Marvel. Stát se tak původně mělo 1. května. Nové datum premiéry filmu, jehož ústřední hrdinkou bude Natasha Romanoff aka. Black Widow, je 6. listopadu.

Posun premiéry Black Widow však ovlivní i další chystané filmy Marvelu na příští rok, které budou muset změnit data svých plánovaných premiér. Jedná se o snímek Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings a Thor: Love and Thunder.

Rychle a Zběsile 9

Již devátý film z kultovní série Rychle a zběsile, měl do kin dorazit původně v květnu letošního roku. Nakonec se ho však dočkáme až v dubnu příštího roku. Což ovlivní i plánované pokračování, Rychle a zběsile 10, jehož premiéry měla být právě v dubnu příštího roku. Kdy se dočkáme tedy posledního filmu série Rychle a Zběsile ještě není známo.

Wonder Woman 1984
Dalším superhrdinským filmem, tentokrát však od studia DC, jehož datum premiéry bylo pozměněno je Wonder Woman 1984. Pokračování filmu z roku 2017 bylo naplánováno na červen. Druhá Wonder Women se však nakonec do kina podívá až 14. srpna.

Top Gun: Maverick
Pokračování kultovního filmu Top Gun s Tomem Cruisem mělo do kin původně dorazit v červnu. Na sequel k původnímu filmu z roku 1986 si však nakonec budeme muset počkat až do 23. prosince.

Candyman
Odklady premiér se nevyhnuly ani horrorům. Horror režiséra Nia DaCosty, který je remakem na film z roku 1992, se měl na stříbrná plátna dostat 12. června. Jeho uvedení bylo však posunuto na 25. září.

The French Dispatch
Komediální drama slavného režiséra Wese Andersona, známého pro své osobité snímky, mělo do kin původně zamířit v červnu. Datum jeho premiéry je nyní stanoveno na 16. října.

Free Guy
Sci-fi akční komedie Free Guy s Ryanem Raynoldsem, známým především jako Deadpool, v hlavní roli byla plánovaná na začátek července. Nakonec se však premiéra filmu posunula až na konec letošního roku, a to na 11. prosince.

Ghostbusters: Afterlife
Premiéra filmu navazujícího na kultovní Krotitele duchů byla naplánovaná na červenec letošního roku. Na návrat starých hrdinů si však počkáme až do příštího roku, a to sice do 5. března 2021. Kvůli tomu se však posouvá datum premiéry Uncharted, který je adaptací videohry.

Morbius
Morbius je dalším filmem Sony, který čerpá ze světa Marvelu. Film natočený na motivy komiksů o stejnojmenné postavě ze světa Spider-Mana, byl původně plánovaný na konec letošního července. Letos se filmu ale bohužel už nedočkáme. Nové datum premiéry je 19. března 2021.

The Eternals
Dalším filmem studia Marvel, kterého se dočkáme se zpožděním, je The Eternals. Původně měl být film uveden v listopadu letošního roku, ale z důvodu přesunu premiéry Black Widow se Marvel rozhodl film vydat až v létě 2021. Znamená to tedy, že letos se dočkáme pouze jednoho filmu ze superhrdinského světa Marvelu a na další, ve kterém se nám představí kompletně nová skupina hrdinů, si budeme muset počkat do příštího roku.

Zobrazeno 710 krát
Naposledy upraveno: ne., 12. duben 2020 17:37
Pro psaní komentářů se přihlaste