čt., 24. únor 2022 21:45

Přemek Forejt navázal spolupráci s McDonald's. Zajímavá výzva nebo krok vedle?

Přemek Forejt bude dohlížet na kvalitu Přemek Forejt bude dohlížet na kvalitu Zdroj: Wikimedia Commons
"Klidně kvůli vám půjdu i na pastvu," oznámil český šéfkuchař Přemysl Forejt na svém instragramovém profilu. Přestože je známý především ve sféře takzvaného fine diningu, ve kterém jde zejména o gastronomický zážitek a kvalitní suroviny, uzavřel spolupráci s proslulým fastfoodovým řetězcem McDonald's.

Přemek Forejt mnohé šokoval, když představil svou novou spolupráci s McDonald's. Stává se kontrolorem kvality, lidem slibuje prověřování surovin, výrobních procesů a dodavatelů. Ohlasy byly různé. Někteří vyjádřili Přemkovi plnou podporu, jiní jsou spíše nemile překvapeni. Lidé se nebáli použít ostrá slova. "Tak tohle je vážně smutný, asi holt nasypali víc než dost. Celá léta propaguješ, ať lidi jí kvalitně, v dobrých restauracích a z dobrých surovin, abys pak propagoval Mekáč," napsal jeden z Forejtových sledujících. Podobných názorů se pod instragramovým příspěvkem objevovalo nespočet. Téměř každého totiž napadne, co má uznávaný šéfkuchař dříve toužící po michelinské hvězdě společného s fastfoodovým řetězcem.

Spolupráci se snažil přijít na kloub i moderátor Martin Veselovský. Přemek ale v rozhovoru nevystupoval zrovna přesvědčivě. Častokrát působil, že neví kudy kam, občas odpovídal velmi scestně. Vysvětlil, že celá spolupráce vznikla na základě popichování, a několikrát opakoval, že je sám velmi zvědavý na složení a kvalitu jednotlivých produktů. Plánují prý výlety na mcdonaldové farmy (které se ale nacházejí například v Polsku, Maďarsku či Německu) a nebude se bát promluvit, pokud se mu nebude něco líbit.

Velká část rozhovoru se točila zejména kolem oblíbených hranolek, které celou Přemkovu výzvu odstartovaly. "Jak je možné, že chutnají nějakých 20-30 let stejně. Zajímá mě celý proces té hranolky," řekl Forejt, ale přiznal se, že ani neví, kolik malé hranolky v McDonald's stojí. Sám je ale údajně jejich velkým fanouškem. "Já se vám přiznám, že mně chutnají moc," dodal s úsměvem.

Také Veselovskému řekl, že věří, že i za 35 korun může zákazník dostat kvalitní hamburger. Od hovězího masa očekává dobré kusy. Nevyvrátil ale ani možnost, že by mohl být zklamaný. 

Otázek kolem této spolupráce zůstává mnoho. Zdá se, že ani sám Forejt na ně aktuálně nedokáže odpovědět. Musíme nyní tedy jen čekat, jestli nám opravdu přinese obohacující informace o populárním řetězci, nebo bude celá tato spolupráce pouhou (pravděpodobně dobře placenou) brigádou šéfkuchaře, o které za chvíli neuslyšíme vůbec.

Zobrazeno 534 krát
Naposledy upraveno: čt., 24. únor 2022 22:25
Pro psaní komentářů se přihlaste