Natálie Jebavá

Natálie Jebavá

Bývalý československý a český běžec na lyžích Pavel Benc, který se pyšní olympijskou medailí, zavzpomínal na svou sportovní kariéru. „Sport je krásný v tom, že přináší spoustu zážitků, které člověk normálně nezažije,“ říká.
Ženy jsou dárkyně života. Nicméně to neznamená, že každá žena musí chtít přivést na svět potomka a udělat ho svým středobodem vesmíru. A na tom není nic špatného. Bohužel ženy, které děti nechtějí, bývají ještě stále stigmatizovány. Důvody jsou k tomu různé, mnohdy však poněkud nerozumné.
Pokud plánujete navštívit Provence, konkrétně její hlavní město Marseille, určitě se vám bude hodit několik tipů. Marseille totiž vůbec nemusí být taková, jak se na první pohled může zdát. Což by někoho mohlo i nemile překvapit. Když se ale nenecháte odradit, můžete si návštěvu pořádně užít a poznat mnoho zajímavých míst.
pá., 11. březen 2022 11:11

Okénko do policejního světa

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo vlastně stojí za policejními výjezdy? Jak to funguje na lince 158? Nejen o práci na policejním operačním středisku promluvil operační důstojník Leoš Jebavý.
út., 1. březen 2022 18:16

Balet není pohádka

Spousta lidí si pod slovem balet představí poskakování v tylových sukýnkách. Většina z nich už ale nevidí, co za tím "poskakováním" doopravdy stojí. Ve zkratce by se dalo říct - krev, pot a slzy.
"Klidně kvůli vám půjdu i na pastvu," oznámil český šéfkuchař Přemysl Forejt na svém instragramovém profilu. Přestože je známý především ve sféře takzvaného fine diningu, ve kterém jde zejména o gastronomický zážitek a kvalitní suroviny, uzavřel spolupráci s proslulým fastfoodovým řetězcem McDonald's.
Rakouský kancléř Alexander Schallenberg v neděli oznámil nástup celostátního lockdownu pro neočkované. Vídeň tak bojuje se čtvrtou vlnou pandemie koronaviru. Opatření platí od pondělí po dobu 10 dní.
pá., 5. listopad 2021 20:53

Do Olomouce zavítaly slavné meteority

Olomouc - Vlastivědné muzeum v Olomouci přichází s novou unikátní výstavou, která nese název Meteorit. K vidění bude soubor meteorických fragmentů o celkové váze necelých 8 kilogramů. Převoz zajistila ozbrojená policejní eskorta a i nadále platí přísná bezpečností opatření. Výstava potrvá od 5. do 14. listopadu.