út., 1. březen 2016 19:01

Nová hororová hra probudí Mýtus Cthulhu. Představí se příští rok

Fanoušci videoher a hororových příběhů se po letech čekání konečně dočkají naplnění svých snů. Avizovaná videohra ze série Call of Cthulhu od Cyanid Studio, zasazená do univerza amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta, slibuje návrat ke kořenům hororového žánru a filozofii Lovecraftových příběhů. 

Připravovaná novinka je pro většinu hráčů příslibem lepších časů hororových her, neboť Mýtus Cthulhu, fiktivní mytologie vytvořená Lovecraftem, je často vytěžovaná, ale málokdy skutečně naplněná nekončícím děsem a hrůzou. Většina vývojářských studií, které se pokoušely přivést na svět herní titul z tohoto tajuplného místa, ztroskotala v hlubinách pomezí, na jehož hraně Lovecraft našlapoval s geniální rovnováhou. Jediný pokus, který herní obec ocenila jako úspěšný a věrný, byla hra Call of Cthulhu: Dark Corners of Earth, ve které autoři dokázali zkombinovat silný emotivní příběh, tajemné a děsivé prostředí a filosofickou rovinu, zabývající se životem v nekončícím vesmíru.

Podle poslední tiskové zprávy vydavatele a distributora videoherních titulů Focus Home, který zařadil Call of Cthulhu mezi tituly chystané na rok 2017, pracuje na videohře Cyanide Studio, autor Styx: Master of Shadows nebo nepovedené konverze úspěšného seriálu Games of Thrones.

Přesné datum vydání Call of Cthulhu distributor neuvedl, zveřejnil zatím dvě fotografie a krátký popis hry, vysvětlující chystané herní mechanismy. Hra je vytvořená s využitím moderního Unreal Engine 4 (vývojářské prostředí, ve kterém hra vzníká a dostává svou podobu, pozn. red.) a dle autorů s láskou k dílu Hovarda Phillipse Lovecrafta.

Zobrazeno 3698 krát
Naposledy upraveno: út., 5. březen 2024 17:22
Pro psaní komentářů se přihlaste