st., 8. prosinec 2021 21:44

PUBG Global Championships 2021 právě běží

PUBG Global Championships PUBG Global Championships Zdroj: KRAFTON Inc.
Incheon (Jižní Korea) – nejočekávanější esportová událost je tu. 32 nejlepších týmů se pere o titul mistra světa. Týmy jsou rozdělené do 4 regionů, Evropa, Asie, Austrálie a Severní a Jižní Amerika. Celý turnaj probíhá od 19. listopadu a na velké Grand finále se můžeme těšit od 17.12. do 19. 12. Hraje se o více jak 2 miliony USD.

Do Tohoto turnaje se dostalo jen 32 nejlepších týmů, které se perou o titul mistra světa. Celý turnaj probíhá od 19. listopadu a na velké Grand finále se můžeme těšit od 17.12. do 19. 12. Hraje se o více jak 2 miliony USD. Od začátku turnaje máme týmy rozdělené do 4 regionů. Za Evropu můžeme vidět týmy jako jsou BBL Esports, ENCE, FaZe Clan, Virtus.pro, Natus Vincere, Team Liquid, Team Unique, Heroic. V týmu Heroic máme jediného českého zástupce Matěje Krmelu, který hraje pod jménem Nowikk. Za Asii hrají Gen.G, NewHappy, ENTER FORCE.36, Global Esports Xsset, Petrichor Road, Multi Circle Gaming, Danawa e-sports , 17 Gaming, GHIBLI Esports, MaD Clan, GNL ESPORTS, KaiXin Esports. Ameriku reprezentují Oath Gaming, KPI Gaming, Susquehanna Soniqs, TSM, Dignitas, Spacestation Gaming. Jako poslední region můžeme vidět JV Asii a Austrálii, který reprezentují týmy Buriram United Esports, Bao Nam United, Attack All Around, GameHome Esports, ArkAngel Predator, Fury.

A jak celý turnaj vypadá?

V tomto turnaji se nám vyskytují dva formáty, podle kterých se hraje. První je super formát, kde týmy dostávají body jak za killy, tak i za umístění ve hře. Druhý je Winner formát, kde se nehraje na body, ale jen na vítězství.

1.Rank Decision (Hodnostní rozhodnutí ) - superformát
Během 1. týdne se všechny týmy rozdělily do čtyř skupin po 8 a soutěžily o své počáteční umístění. Prvních 16 týmů dál pokračuje do prvního Weekly survival.

2. Weekly survival (Týdenní přežití ) - WWCD
6 zápasů se koná během 3. pracovních dnů, aby bylo vybráno 16 výherců z her. Tým, který vyhraje zápas, se kvalifikuje do Weekly final a při následující hře je nahradí další tým v pořadí z Opening Weekendu.

3. Bottom 16 ( Spodních 16) - superformát
V této fázi soutěží všechny týmy, které se nekvalifikovaly do týdenního finále + 32. místo v každém týdnu. Tato fáze je použita k nasazování týmů na 17.–31. místě pro příští Weekly survival.

4. Weekly final ( Týdenní finále ) - superformát
Odehraje se 10 zápasů, během kterých se týmy seřadí od 1. do 16. místa. Pořadí týmů se použije pro další Weekly survival. Vítěz každého Weekly final postupuje do Grand Finals. Nejlepších 9 týmů s nejvyšším celkovým počtem bodů nasbíraných v Weekly final, také postupuje do Grand Finals.

5. Grand survival (Velké přežití ) - WWCD
Ve 4 hrách soutěží týmy na 13.–31. místě z celkového počtu bodů. Tým, který je na 32. místě je automaticky vyřazen z Grand survival. Vítěz každého zápasu postupuje do Velkého finále.

6. Grand Finals (Velké finále) - superformát
Vítěz z 15. her bude vyhlášen jako mistr světa sezóny 2021.   

divine_copy_copy_copy_copy.png                                 Jan Čížek

                              PUBG Partner
                           twitch.tv/amidivine

 

Jak probíhala kvalifikace na tento turnaj?
Kvalifikace probíhali už od jara, kde byli omezené spoty pro každý region (světadíl), kteří se mohli dostat do nejlepších 32 týmů na světě. Tyto turnaje se jmenovali „PUBG Continental series“ a bylo jich celkem 5.

Bylo nějaké omezení pro regiony?
Pro každý region byl omezený počet slotů, EU 8, Asia 12, APAC (JV asie a Australie) 6, Severní a Jižní Amerika 6.

Kdo byl favoritem před začátkem celého turnaje? A jak to vypadá teď?
Favorita celého turnaje by bylo velice těžké určit, nicméně když bych si měl vybírat mezi jednotlivými šampiony regionů, tak bych si nejspíše vybral team Soniqs, který nastupuje do PGC 2021 jako obhájce titulu z jara. Nicméně evropští Virtus.Pro a asijští Gen.G budou zcela jistě taktéž mít, co říct do celkového pořadí. Soniqs se ovšem nedaří dle jejich představ stejně jako Gen.G. Opravdu jsem i já, který sleduje celosvětově PUBG esport drobnohledem velice příjemně překvapen. Ukazuje se jak je světová špička velice vyrovnaná a bude se rozhodovat až v posledních dnech celého turnaje.

V tomhle turnaji se vyskytují oba dva formáty – superformát a WWCD. Který formát je podle vás lepší pro hráče a který pro diváky?
Tohle je na dlouhé povídání. Hráči zcela jistě preferují SUPER formát, protože to je přeci jen alma mater celého PUBG Esportu. Co se diváka týče, tak za mě je skvělé, že se oba formáty střídají, takže divák vidí odlišnosti obou formátů, kde ve WWCD (formát kde záleží opravdu jen na vítězství) a formát SUPER, kde se počítají body i za každý kill i placement. Jsem rád, že nás (komentátory a PUBG influencery) PUBG poslechlo a udělalo na turnaji tento mix.

 

Zobrazeno 151 krát
Naposledy upraveno: čt., 9. prosinec 2021 21:36
Pro psaní komentářů se přihlaste