út., 5. duben 2022 13:02

Tomáš Satoranský se zapsal do historie NBA a figuruje v plánech Wizards i pro další rok

Tomáš Satoranský v zápase, kdy zaznamenal historický double-double. Tomáš Satoranský v zápase, kdy zaznamenal historický double-double. Zdroj: Reuters
Satoranský po přestupech ve Washingtonu ožil. Znovu navázal spolupráci s bývalým spoluhráčem ze Španělska Kristapsem Porzingisem a podává stabilní výkony. Proti Orlandu Magic vyzdvihl svůj výkon na úplně novou úroveň a zaznamenal historický double-double. Svými výkony si hlasitě říká o další smlouvu v zámoří a ukazuje, že zpět do Evropy se mu ještě nechce.

Tomáš Satoranský nezažíval na začátku sezóny nejlepší období v New Orleans Pelicans. Na palubovce nepředváděl ideální výkony, což vedlo k velkému kolotoči jeho výměn. Zastávka na pár hodin v Portlandu vyústila ve stěhování do San Antonia. Za Spurs naskočil pouze do jediného zápasu a s vedením týmu se domluvil na vykoupení ze smlouvy. Za krátkou dobu oznámil, že se stěhuje zpět do Washingotnu Wizards, za které odehrál dříve tři sezóny a kteří ho do NBA dostali v roce 2012 jako pozici číslo 32 na draftu. Při rozhodování hrál pravděpodobně roli skvělý vztah s generálním managerem Tommy Shepardem a fakt, že právě rozehrávač je nejslabší místo v sestavě Wizards.

Ve Washingtonu si také zahraje se svým bývalým spoluhráčem ze Seville Kristapsem Porzingisem, který při aktuální absenci Bradleyho Beala přebírá roli největší hvězdy týmu. A možná právě evropská spolupráce pomohla Satoranskému ke znovuzrození v NBA a možnosti získání dalšího kontraktu. Stávající smlouva na 10 milionu ročně mu po sezóně skončí. Netrvalo to ani měsíc a český reprezentant se probojoval do základní sestavy a stal se důležitou součástí týmu. Pravidelně dostává na palubovce kolem dvaceti minut, také se mu povedlo překonat své sezónní maximum v bodech.

V zápase proti Orlandu ve čtvrtek 31. března se ovšem zapsal do historie NBA. Povedlo se mu zaznamenat double-double bez jediného zaznamenaného bodu. Doskočil 10 míčů a nahrál na 13 vstřelených košů. Stal se tak teprve třetím hráčem v historii NBA, kterému se tato rarita povedla. Dříve to stihli jenom Josh Giddey (taktéž v aktuální sezóně) a Norm Van Lier v roce 1971.

Jde vidět, že Satoranský dává do každého zápasu 100 %, i přes fakt, že Wizards už v letošním roce nemohou postoupit do play-off a bojuje tak o smlouvu na další rok. Z možných kandidátů na náhradního rozehrávače podává momentálně nejlepší výkony a dle amerických médii pravděpodobně dostane přednost před Ish Smithem a Raulem Netem.

Zobrazeno 353 krát
Naposledy upraveno: ne., 10. duben 2022 21:43
Pro psaní komentářů se přihlaste