po., 9. prosinec 2019 21:23

Vánoce budou opět plné pohádek

Eva Josefíková jako princezna Eva Josefíková jako princezna Zdroj: Česká televize
Česká televize před nedávnou dobou zveřejnila program na vánoční svátky. Kromě starých známých klasik, při nichž se může každý naladit na nostalgickou vlnu, uvede tradičně i několik novinek v čele se štědrovečerní pohádkou, která začíná tam, kde všechny ostatní končí… aneb co to vlastně znamená, žili šťastně až do smrti?

Všichni to známe. Udatný silák Honza zabije draka a díky tomu získá ruku princezny a půl království k tomu. Jenomže co když je princezna tak trochu fiflena, které je vesnický kluk Honza neznalý vznešeného chování a mravů tak trochu málo? To se dozvíme u obrazovek České televize od devatenácti hodin hned na Štědrý den. Kromě zajímavého nápadu na příběh se můžeme těšit na Marka Ebena, kterého uvidíme po dvaceti letech jinak než jako moderátora, nebo na Matouše Rumla, kterého nevděčná princezna Eva Josefíková po zásluze odmítne. Režie se už po několikáté ujal Karel Janák, který před lety přinesl na Štědrý den pohádku Princezna a Písař.

Na Boží hod vánoční nás čeká televizní premiéra pohádky Čertí brko, která měla premiéru na podzim loňského roku. Tam nás dějem provede tak trochu nepovedený čert Bonifác, kterého ztvárnil herec Jan Cina a po boku mu stojí Ondřej Vetchý v roli Lucifera.

Další pohádkovou novinkou je koprodukční Čarovný kamínek, kterou Česká televize uvede 27. ledna a představí se v ní například Milan Bahul. Můžeme se také těšit na pokračování filmu Marie Terezie, kde jednu z titulních rolí obsadil například herec Vojtěch Kotek. Nebudeme ale ochuzeni ani o Tři oříšky pro Popelku, Pelíšky a jiné dnes už kultovní vánoční filmy.

Zobrazeno 688 krát
Naposledy upraveno: út., 10. prosinec 2019 23:07
Pro psaní komentářů se přihlaste