po., 9. březen 2020 16:34

Ve světě Star Wars se v následujících letech podíváme dál do historie

Promo plakát k Vysoké Republice Promo plakát k Vysoké Republice Zdroj: facebook.com/lucasfilm
V prosinci minulého roku se epizodou devět uzavřela sága rodiny Skywalkerových, která v rámci filmů pokryla období víc jak šedesáti let. Tím skončila jedna z velkých kapitol příběhu z předaleké galaxie. Teď Lucasfilm představil, kterým obdobím se bude zabývat v následujících letech – půjde o Vysokou Republiku, což je zhruba 200 let před událostmi první epizody.

V posledních letech se Lucasfilm zabýval hlavně období Nové Republiky, tedy událostmi po epizodě šest – Návrat Jedie. Případně i tzv. Původní trilogie, zahrnující tři filmy ze sedmdesátých a osmdesátých let. Z této doby vznikaly jak filmy a seriály, tak také knihy. Prakticky nulový prostor pak dostávalo období Klonových Válek a pádu galaktické Republiky, které pokrývají filmy prequelové trilogie, která předchází trilogii původní. To se ale s ukončením Skywalkerovské ságy, jíž poslední tři filmy budily u fanoušků značné kontroverze, mění.

Již v minulém roce oznámil Lucasfilm pokračování úspěšného animovaného seriálu The Clone Wars, zasazeného do období mezi druhou a třetí epizodou. Od konce února se na streamovací službě Disney+ začaly objevovat první díly sedmé, finální, série seriálu. Obnovení seriálu tedy dává mnoha fanouškům prequelové trilogie naději, že by se mohli dočkat dalšího obsahu z této doby.

Hlavním směrem kam se ale tvůrci Star Wars vydají, zatím v rámci knih a komiksů, je Vysoká Republika. V časovém úseku, který se odehrává asi 200 let před prequelovou trilogií, uvidíme Republiku i řád Jedi ve své nejlepší formě. Rovněž se nese v duchu expanze do Vnějšího okraje Galaxie a navazování kontaktů s neznámými rasami. Setkáme se zde také s novými nepřáteli Jediů – Nihili, kteří jsou popisováni jako vesmírní Vikingové. Taky zde budou představeni noví hrdinové a postavy.

Aktuálně jsou již oznámeny tři chystané knihy a komiks. Za knihami budou stát autoři, kteří již ve světě Star Wars mají své jméno – Claudia Gray, známá romány Ztracené Hvězdy nebo Bloodline, Justina Ireland, která napsala Lando’s Luck a Spark of the Resistance nebo Charles Soule, který zase pracoval na komiksech o Darthu Vaderovi.

První knihy vyjdou v angličtině již koncem léta letošního roku.

Zobrazeno 363 krát
Naposledy upraveno: út., 31. březen 2020 19:08
Pro psaní komentářů se přihlaste