st., 7. prosinec 2022 18:23

Wednesday Addamsová trhá rekordy a překonala i čtvrtou řadu Stranger Things

Wednesday Addamsová trhá rekordy a překonala i čtvrtou řadu Stranger Things Zdroj: https://film.org.pl/news/serial-wednesday-ma-byc-jak-osmiogodzinny-film-tima-burtona-nowe-wypowiedzi-tworcow
Výrazná záhrobní stylizace, sarkastický humor a feeling Bradavic z Harryho Pottera v dospělejší éře. Nějak takto by se dal charakterizovat nový seriál Netflixu Wednesday.

Pokud jste seriál věnující se Wednesday z Addamsovy rodiny neviděli, určitě se na něj buď díváte, chystáte nebo vám o něm minimálně řekli vaši přátelé. Je téměř nemožné, aby vás minul. Seriál se totiž těší obrovské popularitě. Za týden od svého přidání na streamovací službu se stal na počet hodin nejpřehrávanějším anglicky mluveným seriálem na Netflixu. Na kontě má působivých 341,23 milionů hodin zhlédnutí. Na hlavní příčky sledovanosti se dostal v 93 zemích světa. První místo v netflixovském žebříčku si drží i u nás.

 Přestože se najde i spousta kritiků srovnávající novou Addamsovu rodinu s tou původní z devadesátých let, hodnocení na IMBD mluví jasně 85 %, seriál se zkrátka líbí. Dokonce sledovaností překonal i čtvrtou řadu populárního seriálu Stranger Things, větší absolutní sledovanost měla snad jen Hra na oliheň. Asi se není čemu divit, Jenna Ortega, která ztvárňuje chytrou, trochu bezcitnou, sarkastickou gothic dívku z velice netradiční rodiny, lidi svým hereckým výkonem nadchla. ,,Jenna Ortega se pro tuhle roli narodila,” dočtete se v nejedné recenzi na seriál. Zbytek Addamsovy rodiny se v seriálu objevuje také, ale spíš jako vedlejší postavy, jejichž herci se takových ohlasů netěší. 

Seriál má dvě hlavní dějové linie. Jedna z nich je o začleňování Wednesday do nového prostředí akademie Nevermore, kde řeší vztahy s přáteli, první lásku nebo utužování vztahu s rodinou. Druhým výrazným tématem je série nevyřešených vražd, do jejichž vyšetřování se pouští sama hlavní hrdinka.

Půlku první řady režíroval Tim Burton, který měl režírovat původní verzi Addamsových. Z toho nakonec sešlo, protože dal přednost režírování jiného filmu. Verze Addamsových z roku 1991 se soustředila na všechny členy rodiny, ne jen na jednu dospívající dívku. Možná ale právě díky tomuto novému pojetí se Tim Burton souhlasil jako režisér zapojit. „Promluvilo to ke mně tím, jak jsem se sám cítil ve škole, jak se v tom věku vztahujete ke svým rodičům a jak vnímáte sama sebe. Poskytlo to rodině Addamsových novou úroveň,“ uvedl režisér v rozhovoru pro magazín Empire.

 Na jednu stranu je seriál chválen schopností skloubit tuto detektivní i vztahovou rovinu, na druhou stranu se najdou tací, kteří seriál právě proto označili jako klasickou ,,netflixovštinu”

Zobrazeno 506 krát
Naposledy upraveno: čt., 8. prosinec 2022 21:45

Související články

RECENZE: Deník Věrky Kohnové
RECENZE: Deník Věrky Kohnové
  út., 5. září 2023 20:48
Pro psaní komentářů se přihlaste