st., 15. březen 2017 09:43

Xindl X vyrazil na jarní turné a zastaví se i v Olomouci

Tour Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou Tour Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou Zdroj: www.xindlx.cz
Olomouc – Český písničkář Xindl X vyrazil na konci února na svoji jarní tour, která nese název Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou. Koncerty již odehrál v Praze, Brně a Jindřichově Hradci. Jeho turné pokračuje dál, a tak se na něj mohou těšit i jeho olomoučtí fanoušci. Ve čtvrtek 23. března totiž zahraje společně s kapelou i v olomouckém U-klubu.

Lísky na čtvrteční olomoucký koncert jsou už dlouhou dobu v předprodeji v sítích Ticketpro a také v samotném U-klubu, a to za 300 korun. Začátek je plánovaný na 20 hodin.

Jak už napovídá sám název celého turné, představí se Xindl X nejen jako zpěvák s kapelou, ale i v písničkářské podobě. Fanoušci uslyší nejen písničky z nového alba Kvadratura záchranného kruhu, ale i starší hity. Právě ke zmiňovanému albu se váže celá tour, na níž ji Xindl X oficiálně pokřtí. Deska vyšla na konci roku 2016 u Universal Music.

Představeny budou všechny písně z nové desky, jako třeba Popelka nebo Na vodě, ale samozřejmě nedojde jen na ně. Písničkář chce svým fanouškům udělat radost hlavně tím, že opráší staré skladby, které mají lidé rádi, ale na momentálně je mohou slyšet pouze prostřednictvím rádií nebo na internetu. Xindl X se tedy vrátí do minulosti a zahraje i pouze s kytarou. Přesně tak, jak si jej lidé pamatují z jeho koncertních začátků. Takže i ti, kteří měli možnost písničkáře vidět na letošních festivalech, budou zaručeně překvapeni.

Fanoušci, kteří se na koncert chystají, se také mohou těšit na hudební hosty. Xindl X přizval známého písničkáře Petr Lüftner, kterému produkoval debutové album s názvem Až se příště narodím. Dalším hostem bude slovenská písničkářka Mirka Miškechová, se kterou nazpíval duet Cudzinka v tvojej zemi.

Ondřej Ládek, který vystupuje pod pseudonymem Xindl X, je český písničkář, jehož skladby se vyznačují hlavně vtipnými texty a obsahy. Doprovází se buď sám, hrou na kytaru nebo vystupuje s kapelou ve složení Robert Švehla, který hraje na bicí, Filip Markes, který ovládá hru na saxofon a v neposlední řadě Filip Havlíček, který v kapele zastupuje roli baskytaristy. Proslavil se hlavně díky písničkám Anděl, Chemie a nebo díky duetu, který nazpíval s Olgou Lounovou Láska v housce.

Zobrazeno 2021 krát
Naposledy upraveno: st., 15. březen 2017 13:42
Pro psaní komentářů se přihlaste