út., 26. únor 2019 19:30

Redaktor Respektu a doktor z UP diskutovali na téma globálního oteplování

Účastníci debaty Účastníci debaty Zdroj: Matěj Richtr
Olomouc – Ve Skautském institutu diskutovali Martin Uhlíř, novinář z Respektu a Pavel Nováček z katedry Rozvojových a environmentálních studií univerzity Palackého o globálních změnách. Diskuzi doplnil film na toto téma.

Ve Skautském institutu skauti promítali film Děkujeme za déšť s diskusí na téma globální změny klimatu. Film upozorňuje na globální oteplování způsobené skleníkovými plyny a jiným znečištěním.

Diskutovat přišli Martin Uhlíř, reportér rubriky Civilizace týdeníku Respekt a Pavel Nováček, vyučující katedry Rozvojových a environmentálních studií z Univerzity Palackého. Diskusi moderoval Karel Šana.

Publikum mluvilo s hosty o tématech, která zazněla ve filmu, tedy o dešti či zranitelnosti afrických oblastí vůči suchu. Mluvili také o Pařížské konferenci z roku 2015, které se Martin Uhlíř účastnil jako novinář. Na této konferenci světoví politici řešili, jak zpomalit oteplování. Plnění svých závazků, vyplývající z pařížských dohod, řešili na posledním summitu v Katovicích.

„Šlo o apel na to, že lidé z postižených oblastí, které to zajímá mají malou šanci něco změnit. A lidem, kteří mohou něco změnit, je to většinou jedno,“ komentoval problematiku Martin Uhlíř. „Poslední otázka debaty byla, jestli snaha aktivistů není marná. Shodli jsme se na tom, že není. Jeden nic nezmění, ale masa by mohla,“ zhodnotil debatu moderátor.

Zobrazeno 1023 krát
Naposledy upraveno: čt., 28. únor 2019 09:10
Pro psaní komentářů se přihlaste