Simona Mácková

Simona Mácková

Židovský památník v Berlíně, nebo také Památník holocaustu. Pro mnohé lidi důstojnou připomínkou hrůz druhé světové války. Pro některé špatně interpretovaným dílem, které chápou jako místo k profi focení svých outfitů či nových produktů. Celkově nevhodné mimiky obličejů na snímcích z návštěvy tohoto místa tak nevyvolávají příliš dobrý dojem.
Jednoduchost, originalita, užitečnost. Slova charakterizující projekt Vintage.Market.Olomouc (VMO). Událost, která reaguje na aktuální nedostatek možností směny, nabídky a poptávky použitých výrobků z domácností nebo oděvů pro další praktické užití. VMO je ale také o komunitě, o setkávání se, kultuře a pro oživení Olomouce.
Marie Šebestová se narodila 24. listopadu 1924. Do svých osmnácti let žila ve městě Taganrog u Azovského moře. Po obsazení Rostovské oblasti Němci, roku 1942, se ji změnil život od základu. „Člověk se v této situaci mohl schovávat, jak chtěl, brali všechny mladé lidi. V lágru byla nulová hygiena a červi v jídle, nebo spíš v polévce ze zbytků,“ popisuje sedmadevadesátiletá pamětnice.
Často si lidé chybně interpretují profesi lékárníka, chápou je jako prosté prodavače léků. Farmaceutem je však osoba, která má vystudovanou vysokou školu. V případě farmaceutického asistenta pak vyšší odbornou školu. Bez vzdělání by tuto profesi nemohli vykonávat.
V olomoucké galerii Telegraph právě probíhá výstava Neuralscape od Jana Poupěte. Koncept ukazuje umělecká díla, jejichž středobodem je krajina. Nejedná se však o tradiční (mimetické) krajiny, ale o jejich abstraktní formy.
Po dvouleté pauze se na HBO vrací seriál Euforie (v originále Euphoria) s ještě úspěšnější sérií dílů, než ta předchozí. Drogově závislá Rue, kterou v hlavní roli ztvárňuje Zendaya, dokonale prokresluje problematiku každodenního života se závislostí. Prolnutí životů středoškoláků, kteří řeší problémy spojené s dospíváním i ty, které si bohužel nevybírají.
Z mezinárodního lětiště v Pardubicích budou lidé moci létat do více koutů světa, a to od června následujícího roku. Potvrzených je zatím pět dopravců, s ostatními letiště ještě jedná. Cestovatelé se také mohou těšit na rozšíření odletů již stávajících linek.
Vlastivědné muzeum v Olomouci po předešlé úspěšné výstavě České korunovační klenoty na dosah připravuje ve spolupráci s projektem Putovnivystavy.cz unikátní multimediální výstavu děl o císaři Rudolfu II. Exhibice se otevírá 8. prosince.