čt., 2. prosinec 2021 21:01

Český olympijský tým představil novou olympijskou kolekci. Vsadil na domácí design i produkci a nanotechnologie

Olympijská kolekce Olympijská kolekce Zdroj: Český olympijský výbor
Český olympijský výbor představil kompletní kolekci sportovního oblečení pro Zimní olympijské hry 2022. Hlavním motivem je česká vlajka a vrátí se i oblíbená Raškovka. Sportovci ocení komfort, který umožní využití nejmodernějších výrobních technologií, celou kolekci přitom bude provázet motto Made in Czech Republic.

Český olympijský výbor (ČOV) ve spolupráci se značkou Alpine Pro již tradičně vytvořil sportovní kolekci, tentokrát pro blížící se Zimní olympijské hry v Pekingu.

Hlavní motiv designu oblečení inspirovala česká vlajka – bundy či trička zdobí linkované modré klíny a červené pruhy na bílém podkladu. Autor návrhu, akademický malíř Milan Jaroš, tyto tvary seskupil do podoby hvězd, čímž prorokuje hvězdné majitele kolekce ze světa vrcholového sportu. „Motiv je použitý v celoplošných tiscích, na taháčcích zipů a na knoflíkách. Výraznou změnou prošla modrá barva, která je světlejší a přibližuje se české vlajce,“ doplňuje designérka Veronika Paulenová.

Již dříve ČOV prezentoval další prvky kolekce, mimo jiné slogan Made in Czech Republic doplněný o piktogramy zimních sportů nebo ikonickou Raškovku 2. Tato čepice se stala populární součástí minulého zimního olympijského setu, designéři se ji proto s drobnými úpravami rozhodli přinést znovu.

K výrobě nástupové bundy a kalhot autoři použili nanotextilii vyvinutou na Technické univerzitě v Liberci. Jedná se o nepromokavou, ale zároveň prodyšnou membránu, která má zabránit nadměrnému pocení. Bundu, kalhoty, tričko Made in Czech Republic nebo Raškovku kompletně vyrobí pouze české firmy, k produkci dalšího oblečení a doplňků se ale autoři také snažili maximálně využít kapacity domácího trhu.

Sada pro olympioniky bude čítat 33 produktů, fanouškům bude k dispozici 25 výrobků v celkovém počtu 116 000 kusů.

Zahájení XXIV. zimních olympijských her proběhne již 4. února 2022.

Zobrazeno 150 krát
Naposledy upraveno: so., 4. prosinec 2021 11:59
Pro psaní komentářů se přihlaste