Tomáš Achilis

Tomáš Achilis

Letecký výrobce Aircraft Industries (AI), dříve známý jako Let Kunovice, se po 14 letech vrátí do vlastnictví českého majitele. Existenci společnosti ohrozily protiruské sankce, ruští oligarchové ji proto prodali skupině OMNIPOL.
Vedení Policie ČR (PČR) ocenilo příslušníky antikonfliktních týmů. Policisté, jejichž hlavní zbraní je slovo, v ČR pomáhají od roku 2006. Vznik policejního uskupení podnítil zásah proti festivalu CzechTek.
Britská královna Alžběta II. slaví 96. narozeniny. Mattel proto na její počest uvedl na trh panenku Barbie, která panovnici připomíná. Limitovanou edici zájemci krátce po vydání vykoupili.
V Olomouci proběhlo představení publikace Vytváření konvertity. Hovořilo se o komplikacích, které dokončení knihy provázely. Součástí setkání byla také přednáška o konverzi kostelů a prodej knihy, jehož výtěžek autoři věnovali na pomoc Ukrajině.
Původně běloruské videoherní studio Wargaming (WG) ukončilo činnost na ruském a běloruském trhu. K rozhodnutí společnost dospěla po přezkumu celosvětové obchodní strategie, který dle tiskové zprávy probíhal v posledních několika týdnech. World of Tanks, World of Warplanes a další herní tituly značky WG bude v Rusku a Bělorusku nově distribuovat petrohradské Lesta Studio.
Rodinu jesenických olympioniků letos rozšířili běžci na lyžích Adam Fellner a Jan Pechoušek, jen krátce po uhasnutí pekingského ohně se s nimi proto na Masarykově náměstí sešli nejen sportovní příznivci. Běžkaři se podělili o zážitky z her a nevyloučili ani snahu o účast na ZOH 2026, setkání se však neobešlo bez výtek k pořádání her v Čínské lidové republice.
Prezident s Janou Černochovou hovořil o rozpočtových záležitostech Ministerstva obrany, nasazení vojáků v zahraničí, modernizaci AČR nebo o podpoře domácího zbrojařského průmyslu. Přestože byli oba účastníci schůzky odděleni proticovidovou kukaní, shodli se a v sále panovala přátelská atmosféra. Černochová také prozradila úmysl odstoupit z úřadu starostky.
Český olympijský výbor představil kompletní kolekci sportovního oblečení pro Zimní olympijské hry 2022. Hlavním motivem je česká vlajka a vrátí se i oblíbená Raškovka. Sportovci ocení komfort, který umožní využití nejmodernějších výrobních technologií, celou kolekci přitom bude provázet motto Made in Czech Republic.
út., 23. listopad 2021 21:14

GLOSA: Advokátem prokrastinace

Prokrastinace se stala často skloňovaným tématem posledních let. Únik od každodenních povinností formou konání jiných, více či méně důležitých činností je denním chlebem většiny z nás. Chorobná tendence odkládat plnění povinností, jak prokrastinaci někteří zlí jazykové definují, se stala osudnou pro nespočet náplní kuličkových per, a ještě více klávesnic politých odpolední kávou. Prokrastinaci odsoudilo již mnoho autorů, a tak přicházím s její obhajobou.