Tomáš Achilis

Tomáš Achilis

Po třiadvaceti letech opouští Kouzelnou školku, pořad určený předškolním dětem, jeden z původní dvojice moderátorů. Poslední díly s Michalem Nesvadbou Česká televize (ČT) odvysílá tento týden.
Staršice - Stovky kusů současné i historické vojenské techniky, dynamické ukázky, bojová vozidla Armády ČR i zahraničních partnerů či přelet Vzdušných sil. To nabídl 23. ročník Dne pozemního vojska Bahna 2023. Akci si podle organizátorů nenechalo ujít 50 tisíc diváků.
Liberecko - Nalezení údajně nevybuchlé munice zalarmovalo libereckou policii. Přestože nálezce mylně zaměnil leteckou pumu za tlakovou nádobku, pyrotechnici předmět odvezli k bezpečné likvidaci. Odborníci před podobnými nálezy varují.
O téměř 2,5 milionu korun přišel muž, který se rozhodl investovat do virtuální měny. Nechal se oklamat a peníze několikrát odeslal přes podvodné internetové stránky.
Česká republika - Novely několika obranných a bezpečnostních zákonů připravuje Ministerstvo obrany ČR (MOČR) v reakci na zkušenosti z konfliktu na Ukrajině. Balík legislativních změn obsahující například vznik institutu dobrovolného předurčení či změny v e-governmentu ve středu 4. ledna odsouhlasila vláda.
Česká republika - Do výzkumu zimujícího ptactva se od pátku 6. do neděle 8. ledna již tradičně zapojí i dobrovolníci z řad laické veřejnosti. Začal totiž pátý ročník projektu Ptačí hodinka, který pořádá Česká společnost ornitologická (ČSO). Pro účastníky pozorování organizátoři připravili i věcné ceny.
pá., 18. listopad 2022 20:14

GLOSA: Český slavík? Tak zas za rok

Rok se s rokem sešel a nastalo to rozmilé předvánoční období, kdy české televizní stanice vysílají průměrně pět galavečerů týdně. To je o pět více, než bývá zdrávo. Ani letos mezi nimi samozřejmě nesměla chybět „nesmrtelná a divácky nejsledovanější“ hudební anketa Český slavík.
Letecký výrobce Aircraft Industries (AI), dříve známý jako Let Kunovice, se po 14 letech vrátí do vlastnictví českého majitele. Existenci společnosti ohrozily protiruské sankce, ruští oligarchové ji proto prodali skupině OMNIPOL.
Vedení Policie ČR (PČR) ocenilo příslušníky antikonfliktních týmů. Policisté, jejichž hlavní zbraní je slovo, v ČR pomáhají od roku 2006. Vznik policejního uskupení podnítil zásah proti festivalu CzechTek.
Britská královna Alžběta II. slaví 96. narozeniny. Mattel proto na její počest uvedl na trh panenku Barbie, která panovnici připomíná. Limitovanou edici zájemci krátce po vydání vykoupili.
Strana 1 z 2