st., 13. květen 2020 15:56

Chebské dvorky budou, doprovodný program se odkládá

Logo festivalu Logo festivalu Zdroj: chebskedvorky.galerie4.cz
Cheb – Historické centrum Chebu se opět stane galerií pod širým nebem. Tradiční krajský festival uměleckých projektů s mezinárodní účastí Chebské dvorky letos proběhne. Bude se však jednat pouze o výstavy a prezentace designové tvorby. Plánovaný doprovodný program se přesouvá na příští rok.

Třídenní přehlídka uměleckých projektů odstartuje 11. června. Historické centrum města, chebská zákoutí, uličky a další působivá místa se naplní uměním. Návštěvníkům se tak naskytne možnost prohlédnout si na zdech, zábradlích, na zemi i ve vzduchu fotografie, malby, kresby, grafické práce i prostorové instalace. Každoročně zde vystavují autoři z celé České republiky.

Proti minulému roku však festival nenabídne doprovodný program, kterým měla být hudební a divadelní představení, workshopy a mnoho dalších. Vše se přesouvá na rok 2021.

Pro umělce, kterým se podařilo jakýmkoliv způsobem zachytit mimořádné koronavirové období, nabízí organizátoři možnost vystavit tato díla v SALÓNU COVID19. Může se jednat o fotografii, obraz, báseň či jiný záznam. „Nainstalujte je na Františkánském náměstí na ploše označené nápisem SALÓN COVID19. Zarámované i bez rámu, libovolně adjustované,“ uvedli na webových stránkách festivalu.

Mapka s vystavujícími bude k dispozici od poloviny května. Všechny důležité informace naleznete na chebskedvorky.galerie4.cz.

Zobrazeno 440 krát
Naposledy upraveno: čt., 14. květen 2020 22:51
Pro psaní komentářů se přihlaste