čt., 14. březen 2019 22:13

Most! střídá na obrazovkách Dejvické divadlo

Zkáza Dejvického divadla Zkáza Dejvického divadla Zdroj: Česká televize
Česká republika - Veleúspěšný Most! vystřídal v pondělí 4. března na obrazovkách České televize nový seriál, který nechá diváky blíže nakouknout do divadelního prostředí, takže vždy v pondělí od 21:05 budeme moci z pohodlí svých domovů sledovat Zkázu Dejvického divadla.

Dejvické divadlo patří mezi nejoblíbenější v naší zemi, o čemž svědčí i obrovské fronty při předprodeji lístků. Jeho nevýhodou je ovšem malá kapacita sálu, která činí pouze devadesát míst. To se ale snaží kompenzovat. Ať už tím, že několik přestavení odehrají v divadelním sále Jatek 78, nebo vlastní seriálovou tvorbou. Po Dabing street totiž přináší úplně nový seriál- Zkázu Dejvického divadla, kde všechny postavy jsou skutečné a každý hraje sám sebe. V šesti dílech budeme moci sledovat, jak se vedení i členové divadla vypořádají s tím, že jim magistrát nepřidělil potřebný grant. Zachrání je finský režisér, nebo prodej předražených hrnců důchodcům?

Režie seriálu se ujal Miroslav Krobot a kromě herců se představí také ostatní zaměstnanci divadla od ředitelky po rekvizitáře. „Myslím, že každá ‚postava‘ v seriálu trochu vychází z nás jako reálných lidí. Tak je to i u mé role. Jen se díky svým vlastnostem, které jsou zveličeny, dostává do krajních situací, protože zápletky jednotlivých dílů jsou jemně nadsazené. Stále však naprosto uvěřitelné a možné. Václav Neužil v seriálu je tak trochu prostořeký typ,“ řekl herec Václav Neužil.

Reakce na první dva odvysílané díly jsou zatím rozporuplné a diváky lehce rozdělují, je ovšem zvykem, že díla této přední pražské divadelní scény bývají mnohdy kontroverzní. „Principem Dejvického divadla je pohybovat se na hraně – a tady se pohybujeme na hodně nekorektní hraně. Některé situace nebo témata jsou vyhrocené do absurdity,“ uvedl Ivan Trojan.

Na obrazovkách vidět také Hynka Čermáka, Martina Myšičku nebo Simonu Babčákovou.

Zobrazeno 821 krát
Naposledy upraveno: so., 16. březen 2019 14:32
Pro psaní komentářů se přihlaste