Adéla Blažková

Adéla Blažková

                              Cíl práce Hlavním cílem mého samostatného projektu je využití znalostí, dovedností a technologických postupů, které jsem získala studiem dvou volitelných předmětů. Prvním kurzem byl workshop DTP, a tím druhým žurnalistická specializace vědecké žurnalistky. A proto by se právě tyto dva předměty měly v největší míře v mém projektu promítnout. Po dlouhém zvažování nepřeberného množství možností jsme se rozhodla vytvořit populárně naučný časopis s názvem Tajemství naší Země. Jedná se o měsíčník, jehož hlavní náplní jsou populárně naučné články týkající se více různých vědeckých oborů. Články i fotografie jsem čerpala z internetových zdrojů, vlastní tvorbu jsem zaměřila jen na samotné zpracování modelového rozvržení tohoto magazínu. Na mnou vytvořených stránkách jsem se snažila nastínit určitou ucelenou podobu pilotního čísla – tedy jaké bude grafické zpracování, množství fotografií, nebo rozvržení rubrik.
Kouty nad Desnou – U příležitosti oslav dvacátého výročí provozu vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně zaplní část jejích podzemních prostor herci z ostravského Divadla Petra Bezruče. V sobotu 30. dubna zde sehrají Audienci Václava Havla. Vystoupením odstartuje festival Dream Factory Ostrava, kterému věnovala Nadace ČEZ 260 tisíc korun na podporu oživení průmyslových areálů na severu Moravy.
Ústí nad Orlicí - Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí pořádal 23. dubna už podeváté soutěž v nejtěžším hasičském sportu, závod Toughes Firefighter Alive (TFA) – nejtvrdší hasič přežívá. Klání se odehrávalo na rozhledně Andrlův Chlum a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a starosty města Ústí nad Orlicí Petra Hájka.
Praha – Ve středu 6. dubna se uskutečnil slavnostní ceremoniál Asociace evropského čísla tísňového volání. Ocenění za vynikající spolupráci operačních středisek dvou evropských zemí obdrželo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Olomouckého kraje.
Brno – Natáčení nového seriálu České televize se nachází v závěrečné fázi. Dvanáctidílný kriminální seriál Četníci z Luhačovic vezme diváky do doby vzniku první republiky. V hlavních rolích se jako dvojice mladých četníků představí Martin Donutil a Robert Hájek.
Praha – V rámci konference Den malých obcí, která se 1. března uskutečnila v Praze, proběhlo slavností zahájení soutěže o titul Vesnice roku 2016. Cílem soutěže s dvaadvacetiletou tradicí je vyzvat obyvatele k aktivní účasti na rozvoji jejich domova, představit programy obcí na obnovu vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. V sedmi krajských knihovnách proběhnout také motivační semináře.
Šumperk – V sobotu 12. března startuje jedenáctý ročník šumperského festivalu ŠPEK, který i letos představí umělce Olomouckého kraje. Návštěvníci se mohou těšit na tři měsíce dlouhý program plný koncertů, výstav, divadelních představení nebo workshopů. Jedním z největších lákadel má být akustický koncert skupiny O5 a Radeček, který se odehraje na střeše šumperského divadla.
Uničov - Během státního svátku, v úterý 17. Listopadu, se uskutečnil 14. ročník memoriálu Jaroslava Mráze, který se řadí do seriálu Toi Toi Cup. Jednalo se o mezinárodní cyklokrosový závod, ve kterém mezi sebou každoročně bojují špičky cyklokrosu. Na závodníky čekala technicky náročná trať v lesoparku na Šibeníku, která byla po předchozích deštivých dnech značně rozblácená. Mužskou část závodu odvysílala v přímém přenosu ČT Sport.
Milovníci extrémních sportů se i letos dočkají Horování.  Jedná se o setkání horolezců, dobrodruhů a turistů, které proběhne poslední listopadový víkend v Domě kultury Šumperk. Už 23. ročník této akce zavede návštěvníky opět na extrémní místa naší planety.
Široký Důl - Sedmnáctý ročník největší hasičské soutěže v Česku s názvem „O putovní pohár VŘSR  - Memoriál V. I. Lenina 2015“ je minulostí. V sobotu 24. října se do Širokého Dolu sjelo celkem 206 závodních týmů. 
Strana 1 z 3