út., 14. listopad 2023 19:48

Zvíře. Název pro samotného Bena Cristovaa a jeho nové album. Čím překvapil na svém koncertě v O2 aréně?

Ben Cristovao v O2 aréně Ben Cristovao v O2 aréně Zdroj: Instagramový profil @bennycristo
Zpěvák Ben Cristovao už potřetí vystoupil ve vyprodané O2 aréně. Tentokrát překvapil fanoušky velkou postelí, na které se nad všemi vznášel. Zazpíval zde i své nové album Zvíře, které vydal neohlášeně několik hodin před koncertem. Mezi jeho hosty byli například Adam Mišík a Sofian Medjmedj, s kterými už má několik singlů nazpívaných.

Dne 10. listopadu se konal koncert Bena Cristovaa v O2 aréně. Chvála se hrne že všech stran. Fanoušci jsou nadšení ze všeho nového, co pro ně bylo připraveno. Nové album, nová scéna s novými kostými, nová projekce a i hosté. Minulý rok prováděl různé akrobatické kousky, jako třeba jízdu na kovovém lvu. Mezi hosty byl Rytmus, Mirai, Majk Spirit a spousta dalších. Letos nechyběly plameny přímo na pódiu, velká postel, na které se vznášel nad lidmi či obrovská obrazovka s projekcemi. Skvělou vychytávkou bylo promítání jmen hostů na bočních obrazovkách, takže pokud byl někdo, koho jste neznali, bylo možné je tam dohledat. 

Zpěvák se snaží pracovat s momentem překvapení, a proto si všechny informace ohledně koncertu nechával pro sebe. Jak sám říká, tak se nedívá ani na trailery filmu, protože se rád nechá překvapit a chtěl to dopřát i všem ostatním. Sofian Medjmedj a Annbelle odstartovali show, jakožto předskokani. Oba dostali 20 minut, bohužel štěstí jim nepřálo a zvuk s nimi vypekl. Rozumět jim nebylo ani v sekci přímo naproti scéně. Ben koncert odstartoval písní Těžký váhy, která ve své době měla plno posluchačů. Zafungovala jako nostalgická bomba pro všechny dlouholeté posluchače. Píseň zazpíval společně s Cavalierem. Hned po ní představil svůj nový singl Nelituju, který sklízí velký úspěch.  Hostů bylo plno, ale zdálo se, že každý si to užíval po svém. Marcell přinesl na stage obrovskou energii, oproti tomu Adam Mišík to vzal s klidnou náladou, jako u táboráku.

Že je zpěvák velice spjatý s dnešní dobou je už dávno jasné. Zdravý životní styl a starost o prostředí, ve kterém žije mu není cizí. Poukázal na to i v písni Šílený, ke které využil projekci k promítání přírodních katastrof, válek, mrtvých ryb a dalších záběrů, které nejsou hezké, ale jsou reálné. Je vidět, že v hlavě to má jasně nastavené a nezpívá pouze pro pozornost a obdiv. Snaží se řešit důležitá témata, která mnoho lidí s takovým dosahem přehlíží. Využívá svůj talent a díky tomu je neobyčejný, stejně tak jeho celý  koncert. 

Na úvodní desce alba zobrazuje lenochoda, na kterém sám leží. Jedná se pouze o ilustraci, ale na jeho instagramu můžeme vidět, že i ve skutečnosti toto focení proběhlo. V jeho nových písních můžeme objevit části textu ze starších. Například “chci tě tvrdě, chci tě víc, chci tě vidět si to vzít, chci tě slyšet mi to říct,” už zaznělo v písni Pro nás dva. V dalších písních se zabírá tematikou přátelství, dívek, večírků, tance a mnoho dalšího. V písni Její pu$$y best zazněla věta “pro děti jsem udělal už dost,” čímž si zdůvodňuje sprosté výrazy použité v písních. Znamená to, že by se chtěl soustředit více tímto směrem a skládat písně pro starší, což prakticky dělal doteď. Avšak stále se najdou lidé, kterým se nelíbí, že tyto písně poslouchají děti. To ovšem není jeho starost.  

Zobrazeno 160 krát
Naposledy upraveno: út., 14. listopad 2023 21:36
Pro psaní komentářů se přihlaste