Dominik Baroš

Dominik Baroš

Na ruském webu Rozetked se 19. května objevily fotky, na kterých je údajně telefon Google Pixel 9 Pro. V jedné z fotografií je položený vedle iPhonu 15 Pro Max. Díky tomu je zřejmé, že tento model bude podstatně menší, než jeho předchůdce Pixel 8 Pro. Není ale stále potvrzené, zda se jedná pouze o maketu nebo opravdový produkt, protože telefon nemá operační systém a je v takzvaném bootloaderu. Fotografie na webu Rozetked potvrzují předešlé úniky, které informovaly o třech verzích deváté generace Pixelů.
Evropská komise se rozhodla po konzultaci s občany členských zemí zrušit střídání času. Uspořádala internetovou anketu, které se zúčastnilo 4,6 milionu lidí ze všech zemí EU. Většina z nich byla proti střídání času a chtějí trvale pouze letní. Unie plánuje poslední změnu času na rok 2026. Ještě ale není domluvené, zda se poté ponechá letní nebo běžný pásmový čas (zimní). Podle průzkumu agentury STEM/MARK, 44 procent českých respondentů si přeje letní čas, 24 procent zimní.
Studentka Klára Hrbáčková si přivydělává brigádně už druhým rokem v Řecku. Před tím vystřídala mnoho jiných pracovních pozic v ČR, nejvíce se jí však zalíbila právě zahraniční brigáda. „V Česku jsem pracovala zhruba za sedmdesát korun na hodinu třináct hodin denně, naopak v Řecku si vydělám za měsíc dvacet tisíc a pracuji šest hodin.“
V mém porovnání šesti největších řetězců Olomouce vyhrál Kaufland a Albert. Jejich přednostmi jsou rozmanitost zboží, dobré ceny a chuť potravin. Nejhůře naopak dopadl Lidl, a to hlavně kvůli menšímu výběru potravin a vyšším cenám. Nejvyšší hodnocení získaly hypermarkety Kaufland, Albert a Tesco, poté následovaly supermarkety Billa, Penny a Lidl. Nejlevněji aktuálně nakoupíte základní potraviny v Penny, nejvíce peněz si budete muset nachystat při návštěvě Billy a Lidlu. Nejnavštěvovanějším obchodním řetězcem v Olomouci se stal během mého výzkumu Kaufland, naopak nejméně navštěvovaným bylo Penny. Rozhodovacím faktorem u většiny zákazníků je blízkost obchodu, která převládá hlavně u nakupujících v Penny.
Rozsvícení vánočního stromu ve Slavičíně proběhne v pátek 1. prosince. Doprovodný program bude obsahovat nejen tradiční adventní jarmark, ale také hudební vystoupení mnoha souborů a kapel, kolotoč, zabijačku a mnoho dalšího. Nově se město chystá vyzkoušet i videomapping. Večer projde obcí průvod čertů Krampus.
so., 25. listopad 2023 21:17

V supermarketu spadl strop

Slavičín – Supermarket Albert se musel 12. listopadu dočasně uzavřít kvůli pádu jeho stropu. Působila na něj dešťová voda stékající dolů ze stavby nové prodejny Pepco. Škody se vyšplhaly na půl milionu korun.