Filip Hedrich

Filip Hedrich

Salt Lake City, USA - Turnaj UFC 278 nesl českou stopu. Do klece UFC se po dvou a půl letech vrátila Lucie Pudilová, která při první štaci v největší MMA organizaci odcházela s bilancí dvě vítězství a pět porážek. Po návratu na domácí scénu odzápasila čtyři zápasy, po kterých se rozhodla udělat zásadní kariérní změnu a odcestovala do Irska, trénovat pod slavným Johnem Kavanaghem. Pod jeho vedením přišly další dvě vítězství a opětovná pozvánka do UFC. Před zápasem, ve kterém nastoupila proti Yanan Wu, se ozývaly hlasy, že na UFC zase nemá. Pudilová však umlčela pochybovače a ve druhém kole si připsala dominantní vítězství.
Phoenix, Spojené státy americké - UFC 274 nabídlo očekávanou bitvu o titul šampiona lehké váhy. Stávajícímu šampionovi Charlesu Oliveirovi se tentokrát postavil Justin Gaethje. Komplikace však přišly ještě den předem na oficiálním vážení, kdy Oliveira převážil o přibližně čtvrt kila. Z tohoto důvodu mu byl odebrán pás šampiona a v tomto zápase jej nemohl získat zpět. Ztráta pásu a ještě větší tlak však Oliveira nijak nepoznamenaly a došel si pro jedenácté vítězství v řadě. Tři a půl minuty prvního kola mu stačily na to, aby svého soupeře ukončil pomocí submise rear-naked choke.
Sigma Olomouc v 18. kole nejvyšší české fotbalové soutěže odehrála utkání na hřišti Českých Budějovic. Zápas moc pohledných akcí a šancí nepřinesl, avšak obě strany se golově prosadily. V prvním poločase šli do vedení Jihočeši, kdy s pomocí teče skoroval Bassey. Na jeho trefu reagoval ve druhém poločase Gonzalez, který ale dostal čtvrt hodiny před koncem červenou kartu a Olomouc dohrávala v deseti. O vítězství Jihočechů rozhodl pár minut před koncem Benjamin Čolič, který se prosadil z penalty.
Devítizápasová šňůra vítězství, ale stále plno pochybovačů. Ty však Charles Oliveira nesjpíš nadobro umlčel. V titulovém zápase na UFC 269 uškrtil ve třetím kole dvojnásobného přemožitele Conora McGregora, Dustina Poiriera. I přes trable v prvním kole, dokázal Oliveira zápas otočit ve svůj prospěch a dominantě si dojít pro vítězství. „Je prostě dobrý,“ hlesl po prohře zklamaný Poirier. Pro Charlese Oliveiru to byla první titulová obhajoba titulu, který získal v bitvě s Chandlerem. Další na řadě by měl být Justin Gaethje.
Neoddiskutovatelného šampiona welterové váhy OKTAGONu čekala na galavečeru OKTAGON 29 další titulová obhajoba. Tentokrát se proti němu v kleci postavil srbský veterán UFC Bojan Veličkovič. I s touto výzvou si však „Růžový panter" poradil, ve čtvrtém kole ukončil Veličkoviče via TKO a už po čtvrté obhájil pás šampiona.
Česká republika má zástupce v nominaci na mezinárodní ocenění. Trefa reprezentačního útočníka Patrika Schicka z letošního Mistrovství Evropy je v nominaci na cenu Ference Puskáse za rok 2021. Nominaci doplňuje dalších deset hráčů a hráček. O vítězi mohou rozhodnout i fanoušci.
V rámci 14. kola Premier League přívítal Watford na svém hřišti Chelsea. Fotbal však zastínila nemilá událost, kdy na stadionu zkolaboval příznivec domácích. Této situace si na hřišti všiml Marcos Alonso z Chelsea, který okamžitě zalarmoval zdravotníky. Zápas byl ihned na přibližně půl hodiny přerušen, fanoušek byl ve stabilizovaném stavu odvezen do nemocnice. Tu noc to nebyl v Premier League jediný případ
Český fotbalový útočník si na konci října v zápase s Kolínem nad Rýnem poranil vazy v kotníku a čekala ho několikatýdenní pauza. Po šestizápasové odmlce se v neděli vrátil na fotbalový trávník a byl u výhry svého týmu na hřišti Lipska, tím oslavil svůj 50. zápas za Leverkusen.
Matěj Vydra se opět prosadil v zápase anglické Premier League. Trefil se už ve druhém zápase v řadě. Ani jednou to však na body nestačilo a tak jeho tým zůstává v tabulce těsně nad zónou sestupu.
Německo - Poslední zápas 28. kola německé Bundesligy nabídl souboj mezi dvěma českými reprezentanty. Kadeřábkův Hoffenheim přivítal Leverkusen s Patrikem Schickem.
Strana 1 z 2