Marek Kačmařík

Marek Kačmařík

Bioshock: Infinite letos slaví kulatiny. Od jeho vydání totiž 26. března uběhlo přesně deset let. Hra je i po tak dlouhé době stále schopná konkurovat i zcela novým titulům a vytvořila si kolem sebe nadšenou komunitu hráčů. Vždy ale nebyla tak oblíbená. Upoutávky ke hře a finální produkt se totiž zcela lišily. Vývoj Bioshock: Infinite je příběhem o velké vizi vedoucího vývoje Kena Levina, kterou se v důsledku nedostatku času podařilo zrealizovat jen částečně.
Natálie Niesytová není jen studentkou Univerzity Palackého, ale také nadanou klavíristkou. V tomto rozhovoru promluvila o tom, jak s hudbou začala, co pro ni hudba znamená, jaké je pro ni hrát před lidmi a dalších tématech.
This Place Will Become Your Tomb je druhé album britské alternativní metalové skupiny Sleep Token. Následovalo po vydání dvou EP skupiny nesoucích názvy One a Two a jejich prvního plnohodnotného alba s názvem Sundowning. Diskografie Sleep Token zatím rozhodně není nijak obsáhlá, ale již teď se dá s jistotou říci, že si skupina pomalu, ale jistě buduje svůj ikonický zvukový projev, který působí velmi vzácně a specificky.
Darker Still je sedmé album australské metalcorové skupiny Parkway Drive. Je dovršením hudební přeměny, kterou skupina započala již se svým čtvrtým albem nesoucím název „Atlas“ a pokračovala skrze alba „Ire“ a „Reverence“ až doposud. Je to deska, která je mnohými nenáviděná a zároveň mnohými milovaná.
A Thousand Suns je čtvrtým albem americké rockové skupiny Linkin Park. Je právě tou deskou, která po úspěchu svých tří legendárních předchůdců poměrně tiše zapadla do propadliště hudebních dějin. Přitom není vůbec špatná. Jako u všeho, na co si vytváříme názor, záleží na úhlu pohledu, jakým se na věc díváme.
Studentka Univerzity Palackého, Vendula Juráková, promluvila o tom, jaké je být fotbalistkou. Svěřila se s reakcemi, které má na její koníček okolí a s předsudky, se kterými se setkává.
Po dlouhé odmlce skupina Linkin Park vypustila ke dvacátému výročí vydání jejich alba Meteora zapomenuté demo, které bylo pro album původně napsáno. Toto demo je unikátní hlavně kvůli tomu, že bylo plně nahráno i se všemi vokály frontmana skupiny Chestera Benningtona, který před více než pěti lety spáchal sebevraždu. K demu skupina přidala i animovaný videoklip. Fanoušci si znovuobjevené demo chválí, mnozí z něj skončili v slzách.
st., 7. prosinec 2022 19:24

Impera – album, které to vyhrálo

V neděli 20. listopadu na předávání cen American Music Awards vyhrála skupina Ghost cenu „Favorite Rock Album" („Oblíbené rockové album") se svou nejnovější deskou „Impera". Je to již páté studiové album skupiny, které se od její předchozí tvorby výrazně liší. Skupina opustila témata středověku, inkvizice a moru a přesunula se na téma vzestupu a pádu impérií. Změnila se také hudební produkce, díky které je deska laděna do rocku osmdesátých let. Album také představilo novou ústřední postavu Papa Emerita IV., kvůli čemuž musela zemřít postava Papa Nihila. Impera byla přijata převážně kladně, kritici ji označili za přístupnější, tématicky zajímavější a komplexnější než byla předchozí tvorba skupiny. Deska ale sklidila také kritiku vytýkající hlavně to, že nová hudba Ghost už nění tak tvrdá, jak bývala.
Nové pokračování videoherní série God Of War se stalo nejúspěšnějším titulem na herní konzoli PS5. Sklízí mnoho kladných ohlasů, ale i kritiku za podobnost s předchozím dílem. V prodejích titul překonal i videoherní giganty, jako jsou Call Of Duty, Elden Ring nebo Pokémon.