Natálie Dudová

Natálie Dudová

út., 4. květen 2021 11:09

Olomoucké kavárny v koronaviru

1. Cíle práce Cílem mého fotožurnalistického projektu na téma Olomoucké kavárny v koronaviru, bylo poukázat na proměny, kterými nejen olomoucká ale také celorepubliková, potažmo celosvětová kavárenská kultura prošla. Projekt by měl prokázat mé znalosti z kurzu fotožurnalistiky, který jsem absolvovala v obou semestrech druhého ročníku, ale jehož průběh, jak nutno dodat, by silně narušen právě příchodem pandemie do České republiky a uzavřením českého školství. Zároveň by měl zahrnout znalosti nabyté v kurzech spojených s tematickou specializací, v mém případě tou kulturní. Mým cílem v tomto projektu je zachytit na fotografiích jak proměny samotného fungování kaváren, tak v něm poukázat na smutnou realitu omezeného společenského života a odstupu, který v kavárnách s příchodem koronavirových opatření typu roušek atd. vznikl.
Brno - Nezávislé brněnské divadlo Feste připravuje novou inscenaci o nejbohatším Čechovi Petru Kellnerovi. Hru od dramatika Romana Sikory divadlo poprvé uvede 24. června v prostoru Industra. 
USA - Svět se otřásá v základech v důsledku stále se šířící pandemie koronaviru. V čím větší krizi se ale ocitáme, tím víc si jako lidé pomáháme. Vznikají všemožné sbírky, jednotliví lidé, ale i některé velké firmy dělají, co mohou. Jednou z takových je známá firma Crocs, která se rozhodla dodávat americkým nemocnicím svou obuv zdarma.
Zatímco vysokoškoláci si zatím pořád nemůžou být dalším průběhem svých studijí jisti, letošním maturantům se budoucnost začala pomalu rýsovat. V dnešní době není jisté nic a to platí i o letošních maturitách, o tom, kdy budou, ale především, jestli budou. 
Žijeme teď ve zvláštní době a nikdo pořádně neví, jak jsme se v ní ocitli. Celý svět sužuje virus a my si s ním neumíme poradit, a tak se bojíme, zlobíme nebo celou věc bereme na lehkou váhu. Koronavirus už dávno neovlivňuje jen nakažené, jsme v tom všichni společně a musíme se snažit z toho nakonec vyjít jak nejlépe umíme a třeba se i něco přiučit.
st., 4. březen 2020 19:43

Seriál Gossip Girl je zpět

Před osmi lety skončila poslední šestá řada Gossip Girl, seriálu, který sledoval život skupiny teenagerů, co si v New Yorku nežili úplně obyčejně. Populární seriál televizní stanice CW se brzo vrátí. Nová verze ale tentokrát poběží na streamovacím servisu HBO Max.
čt., 14. listopad 2019 08:22

Midnight Swimmers zavítali zpátky domů

V rámci svého prvního turné po České republice, se anglická kapela Midnight Swimmers vzniklá v Anglii ,vrátila také do centra Hané odkud pochází dva její členové, Stanislav Chyzman a David Macháč. V neděli 10. listopadu odehrála koncert v olomouckém 15 Minut Clubu. S sebou mezinárodní pětice přivezla své poslední EP Breakfast For Dionysus.
čt., 24. říjen 2019 19:08

Bílé košile pro Karla Lagerfelda

Výstava bílých košilí, která vzdává hold práci geniálního umělce a modníh návrháře, se těší českému zastoupení. Jeden z exemplářů pro značku Karl Lagerfeld navrhla i česká modelka a současná redaktorka Vogue CS Eva Herzigová.
Olomouc - I letos se mají olomoučtí milovníci české a slovenské autorské módní tvorby na co těšit. Předvánoční Dizajntrh se už blíží. Originální prodejní přehlídka začne v sobotu 23. listopadu a v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého potrvá celý víkend.
Dauhá - „Kapesní raketa” Shelly-Ann Fraser-Pryceová možná dostala novou přezdívku, na rychlosti ale neztratila. Celému světu to dokázala v neděli 29. září na mistrovství světa v katarském Dauhá, kde již počtvrté získala zlatou medaili ve sprintu na sto metrů. Něco takového se v kariéře nepovedlo ani jamajskému králi sprintu Usainu Boltovi.
Strana 1 z 3