út., 3. červen 2008 12:57

Chocenští junioři na postup nedosáhli

Radim Šantrůček
Choceň - Hokejoví junioři Chocně účast ve druhé nejvyšší soutěži nevybojovali. V posledním osmém utkání kvalifikační skupiny podlehli na domácím ledě Klatovům 4:7 a skončili v tabulce až na třetím místě.

A právě Klatovy se v Chocni dostaly na druhé postupové místo a do ligy se po roční pauze vrátí. Na domácí vyrukovaly agresivním hokejem ve vysokém tempu, na které svěřenci trenéra Růžičky nedokázali reagovat. Choceňští se drželi první třetinu, od druhého dějství se však klatovská převaha promítla i do skóre.

Hosté se opět mohli spolehnout na výborný výkon prvního útoku. Trio Setikovský, Holub, Čuban se postaralo o pět branek. Prvně jmenovaný sám nastřílel hattrick a jednu branku svým spoluhráčům připravil.

„Bohužel jsme nedokázali ubránit první pětku soupeře,“ smutnil trenér Chocně Miroslav Růžička. „Na těch hráčích je vidět, že už pravidelně hrají druhou seniorskou ligu. Bruslařsky jsou někde jinde.“

Z domácího týmu stačil tempu Klatov pouze Šedivého útok. Jeho centr a kapitán Chocně dělal soupeři problémy chytrou hrou. V závěru první třetiny překonal Zemana nečekanou střelou z takřka nulového úhlu a vyrovnal na 1:1.

Po první přestávce už Klatovy na hřišti dominovaly. Pomohla jim i nedisciplinovanost domácích, jejichž vyloučení soupeř trestal. Naděje Chocni svitla ještě na začátku třetí třetiny, kdy Pochobradský s Krejzou třemi slepenými góly snížili na 4:6.

Hosté se ale nenechali znervóznit a soustředěnou hrou nepustili Choceň do závěrečného náporu. Kvalitní výkon Klatov korunoval parádní individuální akcí pět minut před koncem svým třetím gólem Setikovský.

„Roste v něm vynikající hráč, ale nejspíš o něho brzy přijdeme. Má několik nabídek z extraligy, otázka je, kam přestoupí. Rozhodně ukázal, že na vyšší soutěž má,“ prohlásil hostujících kouč Jaroslav Bukovský.

O vítězi bylo rozhodnuto. Domácí se ještě snažili protivníky rozhodit provokacemi, rozhodčí Kopeček ale žádné větší rozmíšky nepřipustil. Klatovy si odvezly zaslouženou výhru, díky které se dostaly v pětičlenné tabulce na druhou postupovou příčku za suverénní Kralupy.

Choceň skončí kvalifikační skupinu na třetím místě. Nezopakuje tak loňský úspěch, kdy právo hrát druhou nejvyšší soutěž vybojovala. „Kralupy i Klatovy za postupem jasně šly, my bychom ligu stejně prodali. I tak máme za sebou další úspěšnou sezónu, mužstvo si zaslouží pochvalu,“ dodal Růžička.

HC Choceň – HC Klatovy 4:7 (1:1, 0:4, 3:2)

Branky: Pochobradský 2, Šedivý, Krejza - Setikovský 3, Holub, Zhvakin, Čuban, Vondruška

Vyloučení 8:4, Využití 1:3, Diváků 160, Rozhodčí Kopeček - Imramovský, Klouda

Pořadí: 1. Kralupy n/V – 16 bodů, 2.Klatovy – 12 bodů, 3. Choceň – 10 bodů, 4. HC Krkonoše – 6 bodů, 5. Veselí n/L – 0 bodů.