út., 3. červen 2008 11:42

Chválkovice podlehly Hlubočkám 1:2

Aneta Kuklínková
Olomouc - V 16. kole olomouckého krajského přeboru prohrál tým SK Chválkovice těsným rozdílem jednoho gólu nedělní zápas na domácí půdě. Po výsledku 1:2 ze soupeřova hřiště vítězně odcházelo mužstvo FK Hlubočky.Hosté se dostali do vedení už ve 12. minutě gólem Melichárka a náskok si udrželi až do konce zápasu.

Ve 38. minutě po další Melichárkově vydařené střele zvýšili dokonce na 0:2, o šest minut později ale sudí Tomášek nařídil pokutový kop. Domácí svou šanci využili a minutu před koncem první poloviny snížil náskok soupeře na 1:2 Pavlínec. Více gólů už ale diváci na chválkovickém hřišti neviděli.

Na začátku druhého poločasu byl za nesportovní chování vyloučen hráč Hluboček Ferenčík a Chválkovicím se podařilo dostat soupeře pod tlak. Ve 33. minutě nařídil rozhodčí po faulu na domácího hráče další pokutový kop, Hlubočky ho však díky výbornému zásahu hostujícího brankáře neproměnily a nedokázaly využít ani další vyložené šance. Skóre z poločasu se tak už nezměnilo. „V první polovině to nebyla žádná sláva, ve druhé se ale kluci snažili a na soupeře tlačili. Na srovnání to bohužel nestačilo,“ prohlásil po zápase trenér domácích Ota Vyskočil.

Vítězstvím si Hlubočky zajistily deváté místo v tabulce, Chválkovice zaostávají o čtyři příčky a náleží jim tak místo předposlední.