so., 7. listopad 2009 18:08

Čtvrtá výhra v řadě

V dnešním zápase přijel hanácký klub do severočeské metropole Liberec, kde se utkal s místním Slovanem. Liberec měl před tímto zápasem náskok jeden bod a se svými 17 body hlídal osmou příčku. Přestože se hrálo v Liberci, měla Sigma navrch psychicky, neboť vyhrála poslední tři zápasy v řadě a o čtvrtou výhru v řadě se chtěla poprat právě na stadionu Severočechů. Naproti tomu Slovan prohrál tři z poslední čtyřech zápasů a psychika hráčů byla nahlodána i tím, že se Liberec ocitá až v polovině tabulky, na což nejsou, jakožto pravidelní účastníci evropských pohárů zvyklí.

Zápas začal v 16:00 výkopem Liberce. Z počátku měl více ze hry Liberec a svou aktivitou si vypracoval dvě slibné šance. V 27. minutě se olomoucký gólman Tomáš Lovásik blýskl parádním zákrokem, když po vyražené střele Dočkala vyškrábl dorážku Krbečka z malého vápna. V 29. minutě se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš.“, když nádhernou přihrávkou Hubník nabídl balon Ordošovi, který nezaváhal a z velkého úhlu vstřelil gól na 0:1. Touto trefou se Michal Ordoš dostal do vedení tabulky ligových střelců. Ve 33. minutě zahrávala Sigma svůj první roh zápasu, který přetavila v druhou branku. Vepřek poslal centr na hlavu Šultese, který skóroval za pomoci odrazu od tyče. Do konce poločasu se už nic důležitého nestalo.

Do druhého poločasu nastoupil Slovan s jednou změnou. Do zálohy nastoupil Petr Papoušek za Milose Bosančice. To na výkonu Libereckých ale mnoho nezměnilo, neboť v 53. minutě Hanáci kopali druhý rok, který stejně jako ten první skončil za Hauzrovými zády. Po centru Janotky v tlačenici nejvýše vystoupal Rossi a zvýšil náskok na 0:3. Na třetí gól reagoval trenér Libereckých Ladislav Škorpil druhým střídáním, ve kterém vystřídal Krbečka za střelce Nezmara. Ani tato změna však příliš nepomohla a v 60. minutě se znovu radovali hosté. Po střele Rossiho dorážel Šultes a stanovil stav na 0:4. Tři minuty poté proběhlo poslední střídání domácích, když za Dočkala nastoupil Frejlach.

V téže minutě Rossi minul bránu ze slibné pozice. V 68. minutě měl střídající Frejlach snížení na kopačce. Jeho střela ale neměla gólové parametry. V 74. minutě se začal Liberec dostávat opět do tempa. Střely Nezmara a Frejlacha však porážku nezmírnily, ale otevřely dveře pro Kaščáka, který však stoprocentní šanci nevyužil a poslal svůj lob nad Hauzrovu svatyni. Liberec drtivou porážku nedokázal zmírnit a ani Papouškova tvrdá střela z dálky nezapadla do sítě. Liberec tak doma prohrál 0:4 a umožnil tak Olomoucké Sigmě prozatímní posun na sedmou příčku před úřadujícího mistra Slavii. Ta však svůj zápas v tomto kole ještě neodehrála.