čt., 12. listopad 2009 11:47

Další studentský second hand úspěšně za námi

Včera večer skončila poněkud zvláštní dvoudenní akce, pořádaná studentkami UP a klubem 15 minut – studentský second hand. Jak se ukázalo, tak nebylo až tak jednoduché tento skvělý nápad bezchybně zrealizovat. Spousta oblečení, spousta lidí, málo světla a žádný věšák (pokud tedy v něčí představách nemá věšák tvar židle nebo stolu).  

Výsledkem této jednoduché rovnice je docela solidní zmatek a nepořádek. Nezbylo tak, než se prohrabávat kupami oblečení  a doufat, že váš úlovek bude mít stejnou barvu i na normálním světle. Člověk by řekl, že je to docela dobrý obchodní tah, kdyby to nebyla studentská akce s dobročinným nádechem. Nebo snad znáte něco nebo někoho, kdo nevypadá ve tmě lépe? :) Další výhradu bych měla přímo k samotnému oblečení, které bylo z převážné většiny mikroskopických rozměrů, zato o to širší. Prostě seprané a obnošené, což však není chyba organizátorů. Jde spíš o samotné účastníky, kterým nepřišlo divné donést něco špinavého, škaredého a nenositelného a snažit se to prodat. Čekala jsem zajímavější a méně obnošené oblečení, když šlo o jakousi výměnu mezi studenty.

Samozřejmě, že se našlo i pár pěkných výjimek,  nesmím být až tak kritická, jelikož celkově tuto dvoudenní akci hodnotím kladně. Samozřejmě, že měla pár „vroubků na kráse“, kterých se však dá zase příští rok vyvarovat. Například bych nebrala všechno, co kdo přinese. A za druhé bych natáhla nějaké provazy, na které by se dalo oblečení pověsit a bylo by tak přehlednější. Nutno však podotknout, že organizátorky byly velmi snaživé a milé. I počáteční nepořádek a zmatek dokázali po chvíli „ukočírovat“ do přijatelných mezí. Rovněž atmosféra byla velmi příjemná, a to je konec konců stejně to nejdůležitější. Už se těším na příští „ročník“ ...

 

Zobrazeno 1863 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:36

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste