út., 3. červen 2008 11:52

Dramatický závěr snížil stav finále florbalu

Jarmila Krupová
Dramatický závěr ozdobil třetí finálový zápas florbalové extraligy mužů a přinesl hráčům Vítkovic vítězství 6:5.Zásluhou střešovických hráčů ozdobily utkání dva nové extraligové rekordy – ve 30. minutě snižoval Fridrich na 3:2 svým dvacátým gólem v play-off a v 58. minutě Jedlička ustanovil svým gólem na 5:4 nový rekord v počtu kanadských bodů za jedno play-off. Pohledný zápas hraný ve vynikající atmosféře podpořené několika bubny tak kazilo jen množství vyloučených.

Celé dvě třetiny nemělo ani jedno mužstvo výraznější převahu na hřišti, ve vedení však stále byli domácí a Tatran musel dotahovat. Důležitý moment přišel v 52. minutě, kdy se střela vítkovického Tomašíka odrazila do střešovické branky od nohy bránícího Přívary. Vítkovice zvýšily vedení na 5:3 a v následujících minutách se hrálo převážně před jejich brankářem Ciompou. Tlak Tatranu přinesl v 58. minutě díky Jedličkovi snížení a po následné více než minutu trvající power-play se 27 vteřin před koncem podařilo Garčarovi vyrovnat. Vypadalo to na jasné prodloužení, ale drama posledních minut utkání dovršil 8 sekund před koncem třetí třetiny gól domácího Tomašíka, který rozjásal 965 diváků a zajistil snížení stavu série na 1:2.