Barážový program otevře souboj Norska s Maďarskem v Oslu. Norové si před tímto dvojzápasem hodně věří a není se čemu divit, vždyť s Maďarskem prohráli naposledy v roce 1981. Norský kouč Høgmo zdůraznil, že nominaci vybíral především na základě aktuální formy hráčů, proto v ní nezbylo místo například na Kinga z Bournemouthu. Pozvánku naopak dostal Marcus Pedersen, který v posledních třech ligových zápasech Strømsgodsetu zaznamenal stejný počet branek a v nominaci nechybí ani nejlepší střelec norské Tippeligaen Alexander Søderlund. Maďaři budou bojovat o svou první účast na velkém turnaji od MS v roce 1986. Pomoci jim k tomu má nominace s třinácti hráči z maďarské ligy a se stejným počtem krajánků. Trenér Storck veze do Osla zkušeného Királyho, Geru či Dzsudzsáka, ale zároveň i hráče bez jediného reprezentačního startu jako je Megyeri, Kleinheisler nebo Pekár. První utkání se odehraje ve čtvrtek 12. listopadu, odveta pak o tři dny později.
Bosna a Hercegovina si na Euru nikdy nezahrála, ale chuť velkého turnaje poznaal, když se v minulém roce zúčastnila MS v Brazílii. Bosňané začínají dvojzápas s Irskem doma a vedle jmen jako je Pjanić nebo Džeko se tak jistě budou spoléhat na bouřlivou sarajevskou atmosféru. Scházet domácím naopak bude Bešić z Evertonu, který první utkání vynechá kvůli disciplinárnímu trestu. Jediným nováčkem v bosenské nominaci je Rade Krunić, jenž na sebe upozornil svými výkony v dresu Empoli. Irové zažili baráž i před minulým Eurem, tehdy porazili Estonsko, ale to byla jejich poslední radost, protože na finálovém turnaji už nedokázali získat ani bod. Trenér Martin O’Neill si pochvaloval, že jeho tým začne proti Bosně na hřišti soupeře, vrásky mu ale přidělává absence klíčových hráčů. Jonathan Walters a John O’Shea v Sarajevu stoprocentně nenastoupí, odpykávají si totiž disciplinární trest. A aby toho nebylo málo, O’Shea je zároveň na seznamu zraněných, kde se nachází i hrdina kvalifikačního zápasu proti Německu Shane Long. Hodně práce tak čeká nejen irské fotbalisty, ale i doktory.
Ukrajina má s baráží bohaté zkušenosti, ale to neznamená, že by se na ni Ukrajinci nějak zvlášť těšili. Vždyť už touto formou přišli o čtyři světové šampionáty a v roce 2000 i o Euro, když jim stopku vystavili právě Slovinci. Ze strany Ukrajiny tak půjde o snahu zlomit barážové prokletí a zároveň poprvé ve své historii porazit Slovinsko. K tomu by měl pomoci mix hráčů ze Šachtaru Doněck a Dynama Kyjev, tedy dvou největších ukrajinských klubů. Když se k tomu přidají šikovní krajánci jako například Jevhen Konopljanka ze Sevilly, Ukrajina jistě má co nabídnout. Slovinsko se na baráž chystá opět i s Brečkem z Norimberku, kterého v poslední době reprezentační pozvánky spíše míjely. Kouč Slovinců Katanec, ale zdůraznil, že pro baráž jsou takto zkušení hráči nesmírně důležití. Hřát Slovince může i fakt, že z baráže na velký turnaj nepostoupili pouze jednou, zatímco třikrát dokázali uspět. Vždy to ale bylo velice těsné a to samé lze očekávat i od zápasů ve Lvově a Mariboru.
Švédsko čeká severské derby s Dánskem, proti kterému v historii odehrálo už 104 utkání. Pro následující dvojzápas nemůže trenér Hamrén počítat se zraněným Ekdalem, ale největší hvězda týmu Zlatan Ibrahimović v nominaci samozřejmě chybět nemůže. Úplným nováčkem pak je Emir Kujovic, nejlepší střelec právě skončené švédské ligy, ve které nastřílel 21 branek. V nabitém švédském útoku pro něj ale bude obtížné se prosadit. Dánové v nominaci nemají ani jednoho nováčka, i když Leon Andreasen se tak možná cítí, v národním týmu se totiž ukáže po více než roční pauze. Nejvíce ale bude dánský kouč Morten Olsen spoléhat na záložníka Tottenhamu Christiana Eriksena, který by měl pomoci dánské ofenzivě, která v posledních třech kvalifikačních zápasech neskórovala. Výsledek celého dvojzápasu bude hodně znamenat i pro trenéra Olsena, který už oznámil, že Euro 2016 bude jeho posledním turnajem u dánského týmu. Na hráčích bude, aby se ho vůbec dočkal.