út., 3. červen 2008 12:38

FK Hlubočky slaví další úspěch

Markéta Dostálová
Chválkovice – V 16. kole Olomouckého krajského fotbalového svazu (O KFS) I. B třídy se utkaly SK Chválkovice a FK Hlubočky. Hlubočky zvítězily 2:1. Zápas pískal rozhodčí ze Šternberka Jiří Tomášek.

Po remíze s FK Brodek u Přerova, vedoucím týmem tabulky, slaví po týdnu FK Hlubočky další úspěch. První dubnové neděle porazily při vzrušujícím zápase domácí SK Chválkovice 2:1. Při pohledu do tabulky bylo jasné, že se hrálo o šest bodů. Chválkovice dosáhly na jaře dobrých výsledků, takže Hlubočky čekalo těžké utkání.

Na začátku prvního poločasu měly Hlubočky herní převahu. Už ve druhé minutě se sám před brankářem domácích ocitl Dohnal, který netrefil. První gól padl asi ve dvanácté minutě po rychlém protiútoku Melichárka přízemní střelou z hranice šestnáctky. Po tomto gólu Chválkovice přidaly a hra se vyrovnala. Ovšem ve třicáté osmé minutě kopal Melichárek penaltu a zasadil Chválkovicím druhý gól. Těsně před koncem první poloviny fauloval Pavlovic a tentokrát střílel penaltu chválkovický Pavlinec, který svou šanci proměnil. Snížil tak skóre na 2:1. To se však ani v druhé polovině nepodařilo změnit. „Výhra nám udělala velkou radost. Zejména nás těší podpora fanoušků, kteří přijeli v hojném počtu,“ vyjádřil se trenér FK Hlubočky Jan Tichý.

Hra byla doprovázena četnými srážkami hráčů obou týmů. Ve čtyřicáté minutě byl nucen zasáhnout lékař a masér Hluboček Jan Nový, který ošetřoval nohu zraněnému hráči. Střety vyvrcholily v padesáté páté minutě, kdy byl vyloučen Ferenčík. Dostal červenou kartu za nesportovní chování. Toho využily Chválkovice a zatlačily hru na soupeřovu polovinu. Nedokázaly však proměnit ani zřejmé brankové šance. V sedmdesáté druhé minutě šel sám na brankáře Bednaříka domácí Ihnát, ale minul. V osmdesáté druhé minutě hlavičkoval chválkovický Pítr těsně vedle branky. Skóre z prvního poločasu se tak už nezměnilo.

Během zápasu velmi hlasitě fandili především stoupenci FK Hlubočky, kteří svou podporu projevovali intenzivním bubnováním. Na konci první poloviny dokonce házeli na plochu barevné dýmovnice. Oproti tomu fanoušci Chválkovic byli během utkání neteční, až ke konci začali projevovat agresi. „Přece neskončíme s jedním gólem,“ rozčiloval se zklamaný příznivec Chválkovic.