×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 907
so., 14. listopad 2009 14:00

I na Batmana občas padne smutek – inscenace divadla Tramtarie

Hořkou komedii o mužích, a vlastně i o ženách v divadle Tramtarie si opět nenechalo ujít přes 60 diváků, čímž naplnili kapacitu tohoto malého divadla. Příběh Mizery, Jiřího Mizery, ve všem průměrného muže, který již vystřídal množství zaměstnání a ještě vyšší množství žen si vyslouží pozornost od začátku do konce představení.
Jiří sedí v redakci, poslouchá stížnosti své šéfové, že nic nedělá, porušuje redakční desatero (např. jídlem na pracovišti) a že jako sportovní redaktor nestojí za nic. Až jednou, kdy mu do redakce posadí novou kolegyni, Janinu, slečnu pro kulturu. Jiří se do ní zamiluje a začíná vzpomínat na své životní lásky. Na střední škole měl s dívkami vztahy na pěkné úrovni, nebyl to žádný sportovec, ale byl spíše naladěn na uměleckou a kulturní vlnu. Avšak nijak jinak dívky nepřitahoval, neuměl se vyjádřit a navíc se na scéně objevil Adam, Jiřího věčná konkurence. A tak se v Mizerově životě střídá jedna žena za druhou, jedno zaměstnání za druhým a téměř pořád se vedle jeho žen i v jeho práci objevuje Adam. Jiří uniká do jiného světa – do světa komiksů, kde jeho hlavní hrdina – Batman zachraňuje svět před zlem v podobě žen. Mezitím se rodí vztah s Janinou, se kterou chodí posedět do hospody a povídá jí o svém dosavadním životě.

Ve chvíli, kdy si je Jiří jist, že by se tento vztah mohl nějak dále rozvíjet, Janina bez jediného slova zmizí. Jiří je zoufalý, opět sedí v redakci, zas a znova poslouchá kázání své šéfové o desateru na pracovišti. A když mu konečně přijde odpověď z vydavatelství komiksů, je štěstím bez sebe. Ovšem jen do té chvíle, kdy mu jeho bývalý a nenáviděný šéf komiks vrátí se slovy, že nic tak hrozného ještě neviděl. V tu chvíli šéfovi zazvoní telefon a Jiřímu dojde, že mu volá Janina. Jeho Janina, která utekla za někým lepším, neprůměrným, Janina, o které věděl jen to, že se chce podívat na Maledivy. Scéna se uzavírá, Jiří sedí na židli a okolo něj všechny záporné hrdinky jeho komiksu.

V představení režiséra Vladislava Kracíka se v hlavní roli Jiřího Mizery objevil Marian Zedník, Janinu hrála Dáša Rybářová, ve dvojroli Batmana a Adama se objevil Martin Dědoch. V dalších rolích: Lucie Fojtíková nebo Petra Konvičková, Jana Posníková, Zuzana Zapletalová, Barbora Šebestíková, Marcela Bucháčková, Zdeněk Hrbek.

Zobrazeno 1649 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:36

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste