pá., 22. březen 2019 10:18

Institut pořádá první jarní výměnu oblečení

Přijďte si vyměnit vaše nepotřebné oblečení Přijďte si vyměnit vaše nepotřebné oblečení Zdroj: Skautský institut v Olomouci
Olomouc – Dát oblečení druhou šanci a podporovat slow fashion, takovou příležitost nabízí Skautský institut. Pořádá akci Clothes swap, kdy otevře své prostory veřejnosti a lidem, kteří přinesou své už nepotřebné  oblečení. Svršky můžete vyměnit nebo si jen odnést nové kusy ve čtvrtek 11. dubna od 16 hodin.

„Clothes Swap je skvělá příležitost, jak spojit příjemné s užitečným a navíc smysluplným. Hezky na jednom místě se dozvíte, jak v praxi proměňovat svůj život v udržitelnější, ať už jde o oblečení, jídlo, nebo kosmetiku. A k tomu provětrat svůj šatník a získat do něj osobitý úlovek,“ zve na událost organizátorka Ema Koupilová.

Program doplní přednášky a workshopy na téma slow fashion, nakupování bez obalů. Mezi další pozvané patří Fashion Revolution, mezinárodní iniciativa o udržitelný a etický módní průmysl. Za univerzitu má svůj blok Udržitelný Palacký, studentská iniciativa pro environmentální a společenskou odpovědnost.

Slow fashion je o zachovávání oblečení a nepodléhání módním trendům, fast fashion, o které se snaží řetězce, např. H&M, C&A a jim podobné. Těm, zdá se, jde o co nejnižší náklady bez ohledu na environmentální a sociální dopady.

Nevyužité oblečení Skautský institut daruje Charitě Olomouc a prodejně Dobrodruhá, obchodu s originálními věcmi z druhé ruky a z chráněných dílen.

Zobrazeno 1055 krát
Naposledy upraveno: pá., 22. březen 2019 13:43
Pro psaní komentářů se přihlaste