út., 3. červen 2008 12:54

Karviná si poradila i s Mutěnicemi

Petr Wojnar
Karviná- K zápasu 21. kola MSFL přijel do Karviné třetí tým tabulky, Mutěnice. Karvinští hráči chtěli prodloužit čtyřzápasovou šňůru bez prohry, Mutěnice by vítězstvím zvýšili naději na postup do druhé ligy.

Úvod zápasu napovídal, že přece jen motivovanější celek Mutěnic si přijel do Karviné pro tři body. Hned ve čtvrté minutě rozhozená obrana Karviné nepokryla po střele Drábka odražený míč a osamocený Obal už neměl problém akci dokončit – 0:1. Celý první poločas se poté odehrával především před brankou domácích. Gólu se ovšem Mutěničtí nedočkali ani ve 20. minutě, kdy střelu k tyči hostujícího Bílka vyrazil perfektním zákrokem brankář Kučera, ani těsně před poločasem, kdy se po závaru v pokutovém území Karviné dostal k míči Kowalík, který ovšem ve stoprocentní šanci minul. Karviná do konce poločasu kontrovala pouze nepřesnou dalekonosnou ránou Sourady.

Do druhé půle vstoupili karvinští jako vyměnění. Svěřenci Pavla Hajného vytáhli obranu, což na Mutěnice začalo platit. V 52. minutě se po přímém kopu Karviné dostal do zakončení Miko, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle levé tyče hostující branky. O deset minut později zacentroval opět aktivní Miko, jeho přetažený centr vrátil do pokutového území Juroszek, ovšem Opic v těžké pozici hlavičkoval jen doprostřed brány. Tlak karvinských pramenil ve vyrovnání až v 80. minutě, kdy bývalý prvoligista Sourada místo centru prošel hostující obranou až do pokutového území a střelou k bližší tyči srovnal – 1:1. Domácí se nechtěli spokojit s bodem a o devět minut později po vytrvalém tlaku rozhodli zápas. V 89. minutě se po centru Reichela pověsil do vzduchu nejlepší karvinský střelec Opic, jenž se hlavou nemýlil. „První poločas byl z naší strany hodně nervózní, nevycházeli nám přihrávky a Mutěnice toho dokázaly zkušeně využít. Když jsme ale začali v druhém poločase dávat míč rychleji od nohy a nutit soupeře k chybám, dostali jsme hosty pod tlak a zaslouženě vyhráli“, ohdnotil zápas střelec vyrovnávací branky David Sourada.
Karviná se po výhře posunula na páté místo tabulky, Mutěnice zůstaly třetí.

MFK Karviná - FK Mutěnice 2 – 1 0 - 1)

Branky: 0 - 1 Obal (4´), 1 - 1 Sourada (81´), 2 - 1 Opic (89´)