st., 16. listopad 2016 14:04

Kroměřížský útočník Silný sestřelil hattrickem olomouckou Sigmu B

SK Hanácká Slavia Kroměříž vs. SK Sigma Olomouc B SK Hanácká Slavia Kroměříž vs. SK Sigma Olomouc B Zdroj: Anna Skopalová
Kroměříž – Ani chladné počasí neodradilo pár stovek diváků od utkání 16. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, jež se konalo 12. listopadu, mezi domácím celkem SK Hanácká Slavia Kroměříž a SK Sigma Olomouc B. Za vítěze byl ještě před utkáním považován hostující celek, neboť mu patří první místo tabulky, kdežto domácímu celku Hanáků patří její předposlední příčka. Kroměřížští fotbalisté ale všechny zaskočili.

Úvodní minuty prvního poločasu nabídly vyrovnaný souboj, míč se pohyboval nejvíce ve středu hřiště. První vážnější šanci přinesla 22. minuta. Po faulu na domácího záložníka Tomáše Strašáka byl nařízený přímý volný kop na brankáře Sigmy. Standartní situace se zhostil sám faulovaný Strašák, a poslal míč do malého vápna na Davida Čepa, jenž hlavičkou trefil pouze tyčku. Ve 32. minutě se skóre zápasu poprvé změnilo. Ofenzivní akce domácích hráčů vyvrcholila faulem hostů na domácího útočníka v malém vápně. Po tomto zákroku byl oprávněně nařízen pokutový kop. K míči se postavil kroměřížský útočník Jan Silný, který se ranou do středu brány nemýlil. Olomoučtí hráči začali po tomto gólu vytvářet nátlak, jež ovšem nedovedli zúročit. Dvě minuty před koncem prvního poločasu uklidnil domácí opět útočník Silný. Svou sólovou akci po levém křídle, kdy obešel nejdřív obránce a poté i hostujícího brankáře Reichla, zakončil přesnou střelou k tyči. Do šaten se tedy šlo za překvapivého stavu 2:0 pro domácí.

Začátek druhého poločasu nabídnul krásnou kombinaci domácího celku. Silný nahrál Hromkovi, ten ale nastřelil pouze břevno branky. Olomoučtí dále tlačili a konečně se jim podařilo skórovat. V 63. minutě snížil Hladík na 2:1, a zápas tak dostal nový náboj. Následovaly minuty vyrovnaného boje, který vyšel lépe opět pro domácí celek. Následovala rozhodující 86. minuta utkání, kdy se míče ujal opět Silný. Ocitl se sám před brankářem a následoval souboj jeden na jednoho. Silný obešel brankáře a střelou ke vzdálenější tyči navýšil náskok na 3:1. Do konce utkání se nic zásadního nestalo, a tak Hanáci mohli slavit překvapivou výhru a zároveň hattrick útočníka Silného.

Nezdar olomouckých hráčů při venkovních zápasech okomentoval trenér SK Sigmy B Augustin Chromý. „Zápas nevybočil z rámce těch našich podzimních na hřištích soupeřů. Po poločase jsme prohrávali o dvě branky, do druhého trošku přeskupili hru, podařilo se nám snížit, ale srovnat už se nám nepovedlo,“.

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - SK SIGMA OLOMOUC B 3:1 (2:0)

Branky: 32.(pen.), 43. a 86. Silný Jan - 63. Hladík Jan

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep, Budín, Netopil - Strašák, Látal, Steiner, Hromek (82. Ferko), Zavadil (72. Hynčica) - Silný (87. Galetka). Náhradníci: Svoboda - Kašík, Stratil, Pavelka. Trenér: Jaroslav Baďura. Asistenti Ivo Světlík a David Klimek.

SK Sigma Olomouc B: Reichl – Seibert, Štěrba, Jemelka, Hýbl (81. Danis) – Hladík, Ambrozek, Richter (54. Látal), Habusta, Vichta – A. Ševčík (89. Schmidt). Trenér Augustin Chromý.