ne., 11. duben 2010 19:01

Mandrage a Rybičky 48 zahráli v S-klubu

V pátek 9. 4. zavítala do Olomouce v rámci tour Hledá se žena rocková skupina Mandrage společně s pop-punkovou kapelou Rybičky 48. Bezmála sto sedmdesát lidí si nenechalo koncert ujít a rozhodně nemohli litovat.

Celá akce začala chvíli po osmé hodině s prvními tóny písní mladé punk rockové skupiny Neřeš. Pětičlenná opatovická banda rozehřála publikum do správné taneční nálady a připravila tak výbornou atmosféru pro příchod kutnohorské pop-punkové formace Rybičky 48. Rybičky předvědly energickou show plnou překvapení, zahráli jak písně z aktuální desky Viva la Revolución, tak starší kousky. Jejich svérázné vystoupení oživili také členové skupiny Mandrage, kteří co chvíli vběhli na scénu, zpívali společně s vokalistou Jakubem, popřípadě i bez něj, nebo se projížděli po pódiu v nákupním vozíku. Téměř hodinu a půl pop-punkového nářezu zakončil bubeník Ondra raperským vystoupením. Zatímco na jeho místo za bicími se posadil frontman kapely Jakub Ryba, on se chopil mikrofonu. Křoví mu opět dělali dva členové skupiny Mandrage, kteří skákali do rytmu a točili nad hlavou ručníky. V závěru jeden z nich vyskočil rapujícímu Ondrovi na záda, ten se ale tvářil, jako by si toho ani nevšiml a svoje vystoupení dotáhl do konce s veškerou noblesou. Jeho show slavila obrovský úspěch. Po odchodu Rybiček ze scény se fanoušci hlasitě dožadovali přídavku. Místo obvyklého „ještě jednu“ skandovalo neskromné olomoucké publikum „ještě dvě, ještě dvě“. Rybičky se nenechaly dlouho prosit, vrátili se na pódium a přidaly nadšenému davu další dva songy.

Po krátké pauze nastoupila na pódium Plzeňská rocková partička Mandrage, která se do širšího povědomí dostala především díky singlu Hledá se žena, a odstartovala další hodinu a půl rockové smršti. K fanouškům okupujícím první řady se přidali také členové kapely Rybičky 48 a společně s nimi tančili na písně jako Kapky proti slzám, Už mě víckrát neuvidíš a zmiňovaný hit Hledá se žena. Stejně jako Rybičky 48, tak i kapela Mandrage se dočkala divokých ovací a žádosti o přídavek. Toho se publiku dostalo v podobě dalších tří písní. Poslední aplaus se S-klubem rozlehl půl hodiny po půlnoci.

Bezprostředně po koncertě se členové obou kapel přesunuli k baru, kde si povídali se svými fanoušky, nechávali se s nimi fotit a také rozdali pěknou řádku podpisů na nejrůznější předměty i části těla.


Více informací o kapelách najdete na hudebním serveru bandzone.cz.
http://bandzone.cz/neres
http://bandzone.cz/rybicky48
http://bandzone.cz/mandrage

Zobrazeno 4173 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:38

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste