Zuzana Langrová

Zuzana Langrová

po., 17. květen 2010 13:05

Pátek na "Holínkovém" festivalu 2010

Jubilejní desátý ročník olomouckého Beerfestu by se dal charakterizovat čtyřmi slovy. Déšť, holínky, bahno a ještě jednou bahno. Každý, kdo do areálu vešel, věděl, že suchou nohou neodejde. To výborně zúročili prodavači holínek, kteří si stánek postavili hned za vstupem.
14. dubna navštívila Olomouc canisterapeutka Lucie Paceltová se svým čtyřnohým kolegou Jimmym, aby zde přednášela o pozitivním vlivu psa na zdraví a psychiku člověka.
V pátek 9. 4. zavítala do Olomouce v rámci tour Hledá se žena rocková skupina Mandrage společně s pop-punkovou kapelou Rybičky 48. Bezmála sto sedmdesát lidí si nenechalo koncert ujít a rozhodně nemohli litovat.
so., 6. únor 2010 15:07

Sfinga v Olomouci? Proč ne!

Šest metrů na délku a dva metry na výšku měřící napodobenina egyptské Velké sfingy vyrostla přes víkend za domem (č.p. 8) ve Foerstrově ulici. Olomoucká sfinga je od té v Gíze téměř k nerozeznání, až na velikost a fakt, že je celé dílo postaveno ze sněhu. Jak taková stavba probíhala, jsem se zeptala bratrů Petra a Pavla Müllerových a jejich bratrance Jiřího Čvandy – tvůrců sněhové sfingy.
Ve čtvrtek 7. ledna olomouckou Ponorku ovládl koncert nekonvenčního umělce Milana Smrčky vystupujícího pod pseudonymem Záviš. Zpěvák, písničkář a básník z Citonic u Znojma (podle svých slov ze Znojma u Citonic) je označován za lidového umělce volnomyšlenkářského cítění bez škatulky nebo také knížete pornofolku.
po., 4. leden 2010 17:34

Cestování s ČD - k nezaplacení!

Asi jste zaregistrovali, že se nedávno měnily jízdní řády „oblíbeného“ dopravního podniku České dráhy. Zatímco někteří předvídali potíže, které změna způsobí, já se těšila. Naivně jsem se domnívala, že nejvytíženější trasy budou mít frekventovanější spoje, vlaky na sebe budou v přestupních stanicích navazovat, zkrátka, že změna bude k lepšímu. Po předchozích zkušenostech jsem si myslela (dědeček by mi jistě připomněl, že myslet znamená houby vědět), že horší už to být nemůže. Chyba lávky. Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být hůř.
po., 4. leden 2010 11:43

Olomouc pod stromečkem

Shánění dárků na poslední chvíli, každý to zná, ať už z vyprávění, nebo z vlastní zkušenosti. Dost obtížná věc, když bydlíte ve vesničce, kde jediný obchod jsou značně pofiderní Potraviny ve vlastnictví pána odněkud z Dálného východu.
Sváteční ubrus, vánoční ozdoby, kapr, stromeček – tohle všechno k Vánocům neodmyslitelně patří. Pokud neholdujete ručnímu tkaní, vyrábění ozdob ze slámy, nočním výpravám do lesa s pilkou pod kabátem a vysedávání v křoví u rybníka v předvečer štědrého dne s prutem v ruce, navštivte vánoční trhy VÁNOCE FLORA a pohodlně nakupte vše, co by u Vás doma nemělo o svátcích vánočních chybět.
út., 1. prosinec 2009 17:03

Udělejte si radost, pomůže to dětem

Vánoční hvězda – něco, co by o Vánocích nemělo v žádné domácnosti chybět. Dnes a zítra (1. a 2. 12) navíc její koupí pomůžete nemocným dětem.
Možná je to náhoda, možná za tím stojí nějaká vyšší moc, že se kotě, o kterém Vám chci vyprávět, ztratilo právě ve Ztracené ulici. Byla noc. Temná chladná olomoucká noc. Bezbrannému koťátku se zdálo, že na něj z každého koutku číhá nebezpečí. Ztracené v beznaději vydávalo to malé chlupaté klubíčko žalostné zvuky. Naštěstí se Osud rozhodl, že nebude jen nečinně přihlížet, že nenechá kotě napospas velkoměstu.
Strana 1 z 2