Po prvním masakru čtenáři zjistí, že hlavním hrdinou dvoudílného románu Perunova krev je vojenský veterán Martin Fridrich. Ten musí neustále bojovat o život sebe i svých zvláštních přátel, kteří s ním sdílí nechtěné dobrodružství. Fridrichovy podivné společníky představují bývalý rotmistr Mátl, který je upoután na invalidní vozík a sádlem prorostlá Markéta, která dříve bývala sexy odstřelovačkou.
Už výběr postav nasvědčuje tomu, že by knihu neměli číst lidé, kteří nechápou nadsázku, ironii a sarkasmus. Narážky na indispozice Markéty a Mátla doplňují vtipné hlášky, které se vztahují k současné realitě. Ať už se týkají současné politické situace, slevových akcí v supermarketech, nebo některých konspiračních teorií, vždy dokáží pobavit. Těžko říct jak budou hlášky fungovat za několik let, až lidé ztratí přímý kontext, dnes ovšem splňují svůj účel dokonale.
Kniha působí dojmem, že autor chtěl pojmout všechny úspěšné prvky od Kulhánka, Žambocha, Procházky a mnoha dalších. V celku se mu to i daří. Děj je napínavý, vtipný, ale někdy je až trochu kýčovitý. Přeci jen Jiří Kulhánek je Jiří Kulhánek a jen tím, že si na desky knihy necháte napsat „František Kotleta - autor kultovní trilogie Bratrstva krve“, se vaše kniha určitě kultovní nestane. Samozřejmě na první autorův počin, se jedná o velice úspěšnou trilogii (zejména komerčně), ale za kultovní ji považuje asi málokdo. Správným krokem Františka Kotlety je to, že v Perunově krvi figurují bohové, polobohové, víly a mnoho dalších neokoukaných bytostí, protože upíři jsou poslední dobou téměř všude. Pro většinu sci-fi čtenářů tím ztratili své tajemné kouzlo a hodí se už pouze do romantických filmů pro náctileté dívky.
První část Perunovy krve je tak velice čtivou knihou, která nabídne spoustu krve, masakrů i erotického napětí. Není to kniha pro každého, ale příznivci podobných děl nebudou litovat. Pozitivní je také to, že na další díl nebudeme muset dlouho čekat. Mladý řezník a spisovatel Kotleta totiž prý už vaří další díl, který bude k dostání v první polovině roku 2014.