út., 3. červen 2008 13:00

Prostějovské volejbalistky se Olomoučankám pomstily

Favoritky volejbalové extraligy, hráčky Prostějova ukázaly, co v nich dřímá, až ve třetím semifinálovém utkání. Volejbalistky UP Olomouc porazily 3:0 na sety a zasloužily si tak první bod v sérii. Vzkřísily tak naději na postup do finále.

Třetí duel byl přitom pro hráčky Prostějova náročný. Nastupovaly do něj s vědomím, že prohra znamená boj jen o třetí místo. Uklidňovat je snad mohlo jen to, že hrály na vlastní palubovce.

Začátek prvního setu byl vyrovnaný, domácí se soustředily především na obranu, pak ale zabojovaly. Stav 5:5 zvýšily na 8:5. Potom už jen svůj náskok zvyšovaly. Ke konci se vysokoškolačky ještě pokusily hru otočit, podařilo se jim náskok Prostějova snížit, vítězství ale přesto patřilo domácím.

Na začátku druhého setu naopak bodovaly Olomoučanky. Vedly až do stavu 17:14. Konec ale opět patřil prostějovským hráčkám, které hostující volejbalistky porazily 18:23. V tu chvíli již bylo rozhodnuto. „Proti předcházejícím zápasům jsme se zlepšily ve všem. S takovým výkonem máme šanci postoupit do finále,“ chválila trenérka prostějovských hráček Táňa Krempaská.

V třetí sadě domácí tým už jen pokračoval ve výborně rozjeté hře. Olomouc téměř k šanci nepustil a zvítězil za stavu 15:9. „Dnes jsme nebyly v takové formě jako v předchozích dvou zápasech. Je však těžké udržet si formu tři utkání v řadě. Snad se nám ale vrátí do čtvrtého střetnutí,“ hodnotila utkání olomoucká smečařka Petra Chalcarzová.

O tom, kdo postoupí do finále, rozhodne čtvrtý semifinálový zápas, který bude 9. dubna hostit olomoucká univerzitní hala.