út., 3. červen 2008 12:36

Svratka nevyužila momentu překvapení

Kateřina Hájková
Štěpánov nad Svratkou/Svratka přijela do Štěpánova za jediným účelem a to získat bod za remízu. Tomu také podřídila svou taktiku. Veškeré síly soustředila do obrany a snažila se pouze o rychlé protiútoky. Již v 1. minutě se však Svratka dostala do slibné šance, tu ale neproměnila díky pohotové reakci brankaře Svobody.

„Počítali jsme s defenzivní taktikou, a tak se jim hned ze začátku podařilo nás překvapit. Byl jsem zaskočený stejně jako obrana, ale nakonec se mi povedlo zavčas zareagovat,“ komentoval svůj zákrok Svoboda. Od 35. minuty hrál hostující tým pouze v deseti, protože byl vyloučen po druhé žluté kartě záložník Teplý. Hosté se proto ještě více stáhli do obrany a Štěpánov tak musel o další gólové šance bojovat tvrději. Převaha domácího týmu byla zřejmá po celý zápas, ale v první polovině štěpánovští nedokázali výrazný tlak na soupeře přetavit ve vedoucí branku, a tak hráči odcházeli v poločase do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Po výměně stran se však vytrvalost Štěpánova vyplatila a domácí vstřelili v 58. minutě uklidňující branku. Útočník Haraptso zopakoval svůj úspěšný tah na bránu i v 67.minutě a gól Vovchuka těsně před koncem zápasu definitivně potvrdil, že si Svratka svůj cíl splnit nedokáže. Zůstává tak na svém předposledním místě tabulky. Domácím se sice nepodařilo proměnit mnoho šancí, ale z výhry si odnesli cenné tři body, díky nimž si udrželi druhé místo v tabulce, kde se dotáhli na vedoucí tým Křoví.

Okresní přebor
ŠTĚPÁNOV - SVRATKA 3:0
Góly: Haraptso 2, Vovchuk. Rozhodčí: Kosmák. ŽK: 1:3. ČK: 35. L. Teplý (Svratka). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Štěpánov: M. Svoboda - R. Nečesánek, V. Svoboda, L. Macinský, Čupr (69. J.Veselský) – Pečínka (87. T. Brázda), O. Hrubeš, Vovchuk, Haraptso – Kutnyk, Trojanovič. Svratka: Benc – Teplý, Řádek, Štěpánek, Suchý – Fiala, Kenčík, Sádovský, Pešek – Prokůpek (75. Šikl), Voldán.