so., 14. listopad 2009 00:26

"Útulná" výstava

V Galerii 1499 byla v pátek 13.listopadu zahájena vernisáž obrazů známého českého malíře Otakara Hudečka s názvem Údolí snů.

Slavnostní zahájení vernisáže, za přítomnosti autora obrazů, proběhlo v takřka rodinném duchu. Velký podíl na tom měl hudební doprovod v podobě benja, které znělo celou galerií, ještě dlouho po úvodním slovu a následném přípitku. Brzy poté se v přeplněné místnosti utvořilo několik diskuzních kroužků, které ještě přidávaly na pocitu „domácího“ prostředí, do mnohých z nich se zapojil také autor, jenž s chutí odpovídal na dotazy přítomných.

Co se vystavovaných obrazů týká, na první pohled z nich lze vypozorovat rysy typické pro většinu Hudečkovy tvorby, tj. fantaskní vyjádření světa, zde konkrétně krajiny s vysokou mírou abstrakce. Sám autor na dotaz, zda má vernisáž nějakou hlavní myšlenku, odpověděl, že ústřední téma přímo nevytvořil. Dodal však, že z obrazů samých je patrný důraz na krajinu, ve které jsou zasazeny věci, jež do ní nějakým způsobem nepatří. Všechna vystavovaná díla jsou olejomalby.

Tato nepříliš rozsáhlá výstava by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného zájemce o umění, je však nutno podotknout, že vzhledem k umístění galerie je dost dobře možné, že se tak stane. Výstava probíhá do 22. prosince 2009.

 

Zobrazeno 1577 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:36

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste