po., 14. prosinec 2009 19:42

Vánoce jsou tady!

Taky už jste za poslední dobu tolikrát slyšeli větu „Musím jít do obchodu koupit všechny ty vánoční dárky, ale hrozně se mi nechce.“? Já ji slyším snad ze všech stran od kamarádů, sourozenců i od úplně cizích lidí, kteří procházejí kolem mě na ulici. Ne, že bych odposlouchávala cizí rozhovory, jen jsem se na to trochu více zaměřila.

Skutečně, toto období nemá rád snad nikdo. Zvláště potom studenti, kteří před Vánocemi tráví veškerý svůj volný čas učením se na zápočty, zkoušky a podobné vysokoškolské testy. Když jsem se dnes zeptala svých spolužáků, jak se těší na Vánoce a jestli už mají tu pravou vánoční náladu, podívali se na mě, jako na člověka bez správně fungujícího mozku a prohodili něco v tom smyslu, že není čas, nejsou peníze, nejsou dárky a tak není ani nálada. Tak proč mně hrají v hlavě rolničky a neskutečně se těším, až si další den otevřu nové okýnko svého adventního kalendáře? Jsem patetická. Možná vám připadám i dětinská, ale proč ne? Jsou přece Vánoce. Čas cukroví, pohádek, rodinné pohody, teplého čaje, vánočky a koled. Tak to vidím já. Ale když se podívám kolem sebe, na vás ostatní bez vánoční nálady, vidím jen stres, stres a zase jenom stres. Dobrá, občas se k tomu ještě přidá i nedostatek peněz, ze kterého zase stres. Je to ale zapotřebí?

Opravdu musíte kamarádce kupovat to tričko z poslední kolekce Tommy Hilfiger, bratrovi nové adidasky, rodičům stereo a babičce dvd přehrávač? A to vše ještě na poslední chvíli v přeplněném nákupním centru, kde se budete tlačit pro poslední „esko“ výše zmíněného trička, o které se o půl minuty později poperete s dívkou stojící hned za vámi, protože ona jej chce pro svou nejlepší kamarádku také. V prodejně elektroniky, po hodině hledání příslušného prodávajícího, který vám má pomoci s výběrem dvd přehrávače pro osmdesátiletou babičku, vám mladík řekne, že toto „dívídíčko“ sice stojí tolik, kolik tam je napsáno, ale tato cena je už po předvánoční slevě 40%, která je jen u nich v obchodě a jinde ten stejný přehrávač mají o celých 800Kč dražší, takže ho koupíte, vyčkáte další půlhodinu ve frontě a pokračujete pro adidasky úplně znechuceni. Ne, to není třeba. Vždyť o tom Vánoce nejsou. Jsou o rozdávání lásky a pohody. O tom, že jsou lidé pospolu...

Přestaňte na chvíli spěchat a vypněte. Pomalu se projděte vánočně vyzdobeným městem, na náměstí si dejte punč, poslechněte si koledy a nechte se taky strhnout vaší vlastní vánoční náladou. Merry Christmas everyone!

{youtubejw}VdmJa1W0PzY{/youtubejw}

Foto zdroj: www.thedailygreen.com

Zobrazeno 1999 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:37

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste