so., 1. duben 2017 10:35

"Věrko, noviny končí a ty máš padáka," zavolal mi prvního dubna šéf

Já a fotograf Dominik (na kraji) po rozhovoru s jeskyňářem. Foceno v absolutní tmě a v ledové vodě po kolena Já a fotograf Dominik (na kraji) po rozhovoru s jeskyňářem. Foceno v absolutní tmě a v ledové vodě po kolena Zdroj: WeB
Ještě před pěti lety jsem se probudila jako redaktorka Sedmičky Olomouc. Samozřejmě si o sobě už v tu dobu ráda myslela, že nejsem blbá blondýna, a byla jsem připravené na fóry a napalovačky všeho druhu, takže mě rozhodně nemohlo zaskočit, když mi volal můj šéf Karel, že končíme. "No jasně, haha," řekla jsem mu.

První duben 2012 vycházel na neděli. Počasí si ten den dělalo co chtělo, ráno byl krásný, sluneční, jarní a chystala jsem se jet udělat reportáž do Zlína o autobusech pro cyklisty, protože jsem nechtěla pracovat jen s tiskovou zprávou a citací získanou po telefonu. Najednou začalo hustě sněžit, tak jsem byla trochu na vážkách, jestli do toho teda jít. Po poradě s fotografem jsme si řekli, že to prostě riskneme. Fotograf bydlel ve Zlíně, takže jsem za ním jela vlakem, když mi volal regionální šéfredaktor a prý "Věrko, jak se máš? No víš, já bych ti chtěl říct, že vydavatel se rozhodl projekt ukončit a všichni končíme."

"No jasně," vysmála jsem se mu. Asi mi bude volat tak zásadní věc na Apríla a v neděli, že? Nejsem přeci blbá! Velké firmy přece takové věci řeší jen v pracovní dny a kdyby to věděl od pátku, tak si to přeci nenechá na aprílovou a ještě neděli. "Fakt dobrý vtip, Karle, ale zavolej mi to i zítra," řekla jsem mu na to. 

Celá vysmátá jsem vystoupila ve Zlíně s tím, jak jsem toho vykuka dostala. Tam mě u čekal celý nešťastný fotograf s tím, že mu volal Karel a že věc se má opravdu tak a tak a fakt týdeník končí. Se na mě domluvili, bylo mi jasné. Karel prostě nechtěl vzdát svůj vymyšlený žert. Prostě mi to bylo jasné. Dyť ti dva, to je samý joke a legraci si ze mě dělali pořád. 

Repka moc nedopadla, byla zima a nikdo na kolo nesedl, takže fotky jsme žádné nepořídili a na názory cyklistů jsme se taky zeptat neměli koho. Tak jsem aspoň o to dřív byla doma a mohla říct spolubydlícím, jak mě šéf zkoušel napálit. I oni uznali, že tohle je fakt divná shoda náhod a že jsem to dobře prokoukla. Spokolená se svým fištrónem jsem šla spát. 

Druhý den volal Karel znovu. "Tak Věrko, je pondělí, 2. dubna a já ti tedy naprosto vážně říkám, že fakt končíme, vydavatel týdeník prodal jinému majiteli." Ten kluk prostě nebyl schopný mi to dát vědět už v pátek nebo v sobotu... Ale jinak je to poklad.

 

 

 

 
Zobrazeno 2246 krát
Naposledy upraveno: so., 1. duben 2017 11:25
Pro psaní komentářů se přihlaste