út., 3. červen 2008 12:47

Vodňany zvítězily nad Olešníkem

Ondřej Šmíd
Fotbalisté Vodňan šli do zápasu s posledním mužstvem krajského přeboru s cílem zvítězit. To se jim po problémech podařilo.

Na domácích ležela deka předchozích neúspěchů a tak se až do půlky prvního poločasu hrálo velmi špatné utkání. Až ve 23. minutě zahrával Veselý přímý kop a Vokatý zaznamenal první gól utkání. Branka zvýšila tempo utkání. Ve 24. minutě vystřelil Hornát z hranice vápna, ale gólman hostí míč zachytil. Za deset minut se mohli radovat hosté, ale Rys trefil pouze brankáře Nováka. Ale už ve 35.minutě Pícha za přispění domácí obrany srovnal na 1:1. Hosté útočili dál, ve 37.minutě si Novák poradil s nebezpečnou střelou z boku od Nýdla. Poté udeřili domácí. Moravec zajistil ve čtyřicáté minutě Vodňanům po nahrávce od Hornáta vedení dva jedna.

Přestávka prospěla spíše domácím, ve 48.minutě se zbavil obránců ve vápně Moravec, ale jeho střela mířila několik metrů nad branku. V 57. minutě kopali zahrával domácí Hodánek přímý kop a Hojdekr vstřelil branku na 3:1. Hosté se snažili snížit, ale při všech šancích se ukázal domácí brankář Novák, který chytil i hlavičku Píchy čtvrt hodiny před koncem. Maršán v 68. minutě trefil břevno. Domácí se nikam nehnali a hlídali si pohodlný dvougólový náskok, který nakonec udrželi a potěšili tak sto padesát fanoušků.

Sestavy:

Vodňany: Novák-Vokatý,Polanský, J.Ciml, Hojdekr-Žák (83. M.Ciml), Hodánek, Hrdlička, Jar. Jakš (69. Šuba)- Moravec (80. Jan Jakš), Hornát

Olešník: Dvořák - Zrun, Švec, J. Pícha, Bauer - Hezoučký, J. Hanousek, Turek, R. Hanousek, Rys, Nýdl

Branky: 23. Vokatý, 40. Moravec, 57. Hojdekr- 35. Pícha