Tereza Marešová

Tereza Marešová

Nedávno českou společností zmítaly vášně ohledně valorizace důchodů a následné diskuze o důchodové reformě, která sice měla dávno proběhnout, ale dosud se tak nestalo. Naposledy se poslanci o důchodech bavili minulý týden v souvislosti se zpomalením jejich valorizace. Jednání se protáhlo na 13 hodin. Návrhem se nyní budou zabývat výbory. Nutno připomenout, že předchozí reformy nikdy nefungovaly.
Všichni z nás někdy chodili do školy. Někteří skončili základkou, jiní pokračovali na střední a někteří se dostali až na vysokou. Někdo dosud studuje, zatímco další svá studia již skončili. I přesto si jistě všichni pamatujeme, jaké to ve škole bylo. Jenže co vás škola vlastně naučila?
Olomouc - V úterý 28. března se na nádvoří Filozofické fakulty Univerzity Palackého uskutečnila výstražná stávka. Zúčastnili se jí zástupci z řad zaměstnanců i studentů fakulty. Do Olomouce také zavítali zástupci ostatních filosofických fakult – z Budějovic, Ostravy, Opavy i Brna. Na pódiu se během hodiny vystřídalo devět řečníků.
Každý z nás již někdy slyšel o zázraku dnešní doby, na kterém stojí každá úspěšná firma. Ale už málokdo z nás ví, jak ten zázrak funguje, či že dobře prosperující byznys se dá dělat i bez něj.
čt., 19. leden 2023 22:31

V Česku přibývá trans dětí

V Česku přibývá dětí, které se identifikují opačným pohlavím, než jaké jim bylo přiděleno po narození. Pojem transsexualita není ovšem každému znám, zde jej proto krátce popíšu včetně nejnovějšího trendu.
so., 21. leden 2023 10:22

Kauza Tate

Nedávno otřáslo internetem zatčení kontroverzního influencera Andrewa Tatea. Pokud nemáte tušení, kdo to je, asi nejste sami. Po spoustě kontroverzních výroků mu smazali účet sítě jako Instagram či TikTok, následně se stal součástí policejního vyšetřování a nyní i hrozí, že přijde o svůj majetek.
Ačkoliv feminismus je už i v našich končinách hojně používané slovo, stále mnoho z nás nemá ani ponětí, oč se vlastně jedná. Ještě než odradím většinu mužských čtenářů: I muž může být feministou. Tak se pojďme všichni podívat na pojem feminismus jako takový, jeho krátkou historii i pár bonusových pojmů.
st., 7. prosinec 2022 17:45

Rektor obhájil svou funkci

Olomouc - Rektorovi se podařilo na středečním zasedání akademického senátu obhájit svůj post. Senátoři to odhlasovali po dvouhodinové diskuzi v tajné volbě.
út., 6. prosinec 2022 15:20

O senátorce Kovářové

Že Daniela Kovářová byla zvolena senátorkou víme již dlouho. Kvůli jejím výrokům si jí všímají různé iniciativy či hnutí (např. konsent či Jsmefér). Paní Kovářová ovšem už má politické zkušenosti - byla například ministryní spravedlonosti. Pojďme si její kariéru přiblížit.
Skoro přesně před rokem obletěla Českou republiku masivní kampaň, jejímž hlavním sloganem bylo "podílej se na budoucnosti". Ovšem nikdo ze samotných spotů či billboardů nepoznal, na co ona kampaň vlastně je. Nikde v celé kampani nebylo ukázáno logo firmy či její produkt. Jediná nápověda, která nám byla poskytnuta, byla ve formě internetové adresy - 'www.xixoio.com'. Ovšem většina z nás neví, co xixoio je, ani co nabízí. Pojďme se na to podívat od začátku.