Veronika Hubálková

Veronika Hubálková

S blížícím se mistrovství světa v ledním hokeji, v Praze a Ostravě od 10. do 26. května, se nabízejí otázky ohledně bezpečnosti. Policie sice nemá žádné výstražné signály, kvůli kterým by chtěla zvyšovat opatření více než jak tomu bylo před devíti lety, ale v souvislosti se současným děním ve světě to policii přijde příhodné. Jak uvedl policejní prezident Martin Vondrášek na dnešní tiskové konferenci: „Vnímáme, že v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu, s děním v pásmu Gazy a v souvislosti s migračními vlnami je bezpečnostní situace podstatně více problematická.“
po., 8. duben 2024 16:54

V Česku roste střídavá péče

Svěřit dítě matce, otci, nebo je řešením střídavá péče? Před jedenácti lety byla odpověď soudu takřka jasná - svěřit dítě matce do výhradní péče. To už se ale dnes stává pomalu minulostí. Soudy volí stále více častěji střídavou péči, kdy se na roli rodiče podílí otec i matka dítěte.
Minulý týden ve čtvrtek mělo dojít ke spuštění systému DiPSy, který provozuje společnost Cermat. Systém slouží k zadávání elektronických přihlášek na střední školy a má tak za cíl usnadňovat celý složitý proces prezenčního nošení přihlášek na danou střední školu uchazeče. Vyskytl se ovšem zásadní problém, a to s vkládáním příloh. Spuštění systému bylo tedy odloženo na pátek 20. února.
Brno - Zvoleným předsedou Pirátů se stal Ivan Bartoš, který je ve vedení strany již od roku 2009, kromě jedné dvouroční přestávky. Letošní volba patřila mezi ty obvlášť důležité. Vítěz musí provést stranu zbývajícím volebním obdobím a také sněmovními volbami v roce 2025.
V pátek 13. října oznámil Izrael evakuaci občanům severního pásma Gazy. Jednalo se celkem o 1,1 milionu civilistů. Na evakuaci měli občané dvacet čyři hodin, aby předešli následkům izraelské pozemní operace na území Gazy. Evakuace již proběhla, ale stále na různých sociálních sítích a ve zprávách vidíme, že v místech boje jsou civilisté. Jak je to tedy možné?
Vláda vyjádřila souhlas k novele školského zákona, kterou připravilo Ministerstvo školství a tělovýchovy. Ta obsahuje navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce, snazší přístup k informaci o přijetí, ale i změnu v odvolání v případě nepřijetí. Novela by měla být účinná již od 1. ledna 2024. Uchazeči tak budou mít možnost přihlašovat se elektronicky již v přijímacím řízení na jaře 2024.
Olomouc - Hanácká metropole není výjimkou, pokud jde o konání vánočních trhů. Ty jsou nedílnou součástí snad skoro každého většího města – můžete zde udělat radost bližnímu a koupit mu dárek, zajít si na horký nápoj a něco dobrého k snědku s přáteli nebo si zkrátka jen užít tu pravou vánoční atmosféru.