Již sto let je s námi největší britská veřejnoprávní stanice BBC, která je dnes známá po celém světě zejména díky BBC World Service. BBC dnes známe ve formě rozhlasové, tištěné, televizní i online. Televizních vysílacích kanálů můžeme najít aktuálně deset, devatenáct rozhlasových stanic včetně těch regionálních a dalších více než třicet lokálních po celém Spojeném království.
BBC vznikla 18. října 1922 jako British Broadcasting Company. Prvním ředitelem byl John Reith, který se zásadně zasadil o její rozvoj a díky kterému získala stanice kvalitní úroveň a věhlas. Reith dal BBC za cíl informovat, vzdělávat a bavit. O pět let později získala tato britská stanice Královskou chartu a zároveň se změnila na korporaci (British Broadcasting Corporation). Postupem času se začala rozrůstat o televizní vysílání. Během 2. světové války bylo televizní vysílání přerušeno a v rozhlasové sféře došlo k částečné cenzuře. Během války se objevily zábavní pořady, které měly za cíl potěšit a rozveselit vojáky. Rok po skončení války bylo vysílání znovu obnoveno.
BBC se dodnes řídí Královskou chartou, která udává 6 zásadních poslání vysílání. Těmito stěžejními zásadami jsou vysoká kvalita, inovativnost, originalita, progresivita a důraz na to obsah, který má být oslovující a vztahující.
V roce 1995 přešla BBC do digitální verze DAB a o dva roky později i do online prostoru. Rozvoj médií a vývoj technologií můžeme krásně vidět na životě královny Alžběty II. V roce 1947 rozhlas vysílal svatbu Alžběty a Filipa. Její korunovaci v roce 1953 už přenášela televize. A nyní jsme v roce 2022 mohli královnin pohřeb sledovat online v přímém přenosu.